tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 marca 2018
  • 21 kwietnia 2018

[ZDJĘCIA] Wodny Park Tychy gotowy! Otwarcie już 30 kwietnia!

Budowa Parku Wodnego w Tychach zakończona! Jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce zostanie otwarty już 30 kwietnia!

Wodny Park Tychy - 04.2018 · fot.


- Cieszymy się, że budowa oraz wszystkie prace dobiegły końca i możemy oddać mieszkańcom regionu jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w kraju. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, tegoroczną majówkę będzie można już spędzić w Wodnym Parku Tychy. Obiekt jednorazowo może pomieścić 1200 osób. W pierwszych dniach spodziewamy się sporej frekwencji. Prosimy wziąć to pod uwagę i dlatego zachęcamy do zaplanowania pierwszej wizyty w dogodnym dla Państwa terminie majowym - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach.

- Jeszcze przed oficjalnym otwarciem zaprosimy do Wodnego Parku Tychy 500 osób, które wygrały bezpłatne wejściówki w organizowanych przez nas konkursach w mediach społecznościowych. Wizyta odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, a po jej zakończeniu zaprosimy gości na kawę lub herbatę i zapytamy o wrażenia - dodaje Zbigniew Gieleciak.

Wodny Park Tychy już gotowy - 03.2018 · fot.


Tym, co wyróżnia Wodny Park Tychy na tle innych tego typu obiektów, są atrakcje. W Tychach będzie można m.in. skorzystać z pierwszej w Polsce zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem. Zjeżdżając można osiągnąć przyspieszenie równe prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu. Miłośnicy wodnych wrażeń będą też mogli skorzystać z jedynego w Polsce symulatora surfingu pod dachem, a zmienna prędkość przepływu wody w niecce umożliwi również naukę surfowania. Odwiedzający mogą zrelaksować się w strefie saun i łaźni piwnych, a także oddać się dobroczynnemu działaniu soli w Centrum Solankowym. W obiekcie będzie funkcjonować także wielofunkcyjna strefa fitness i siłownia.

Wodny Park Tychy - 12.2017-01.2018 · fot.


Z kolei dla dzieci stworzono bogatą ofertę basenów i atrakcji dopasowanych do ich potrzeb. Będą mogły skorzystać z multimedialnego centrum edukacyjnego, w którym poznają m.in. zagadki podwodnego świata oraz z interaktywnych zabawek zlokalizowanych w wydzielonej strefie basenów rekreacyjnych dedykowanej dzieciom.

Wodny Park Tychy - 12.2017-01.2018 · fot.


Parki wodne to jedne z najbardziej skomplikowanych i wymagających inwestycji, którym w ministerialnym rozporządzeniu przyznano szóstą - najwyższą tzw. klasę złożoności. W przypadku Wodnego Parku Tychy dodatkowym wyzwaniem był absolutnie unikalny w skali kraju system zasilania w energię elektryczną i ciepło. Na potrzeby obiektu zbudowany został nowatorski gazociąg o długości nieco ponad 6 kilometrów, który dostarcza do Wodnego Parku Tychy biogaz będący własnym, odnawialnym źródłem energii elektrycznej i ciepła dla parku. Biogaz produkowany jest w tyskiej oczyszczalni ścieków, której RCGW S.A. jest właścicielem.

Wodny Park Tychy - 12.2017-01.2018 · fot.


Szereg wodnych niespodzianek będzie czekał także na fanów mocnych wrażeń. Zjeżdżalnia ze startem pionowym oraz zapadnią, zwana Aqualoopem, zagwarantuje odpowiedni wzrost poziomu adrenaliny.

Dla klientów wybierających bardziej stonowane atrakcje przygotowano łaźnie piwne wystylizowane na historyczny browar. Na miejscu będzie można zażyć piwnej kąpieli w drewnianych baliach i odpocząć na łożu wysłanym sianem. Relaks ciała i duszy zapewni również rozbudowana przestrzeń saun i strefa SPA.Wodny Park Tychy

43-100 Tychy
ul. Sikorskiego 20

tel. +48 32 438 88 35
tel. +48 32 438 88 31
tel. +48 32 438 88 39

BM / tychy.info, źródło: Wodny Park Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.