Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 listopada 2019

Kierowca Renault Megane nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na przejściu

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na al. Bielskiej, gdzie kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z tyskimi policjantami.

Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, czego nie zrobił kierujący pojazdem marki Renault Megane o nr rejestracyjnym ST81... W związku z tym zdarzeniem, do którego doszło 17 listopada na al. Bielskiej (na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Hierowskiego), policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń tyskiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające.

Wszystkie osoby, które były świadkami tej sytuacji na drodze, proszone są o pilny kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, al. Bielska 46, pokój nr 33, tel. 3256-367 lub 3256-296.

Pamiętajmy, że zarówno kierujący jak i pieszy powinien na drodze kierować się zasadą ograniczonego zaufania!

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA