Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 grudnia 2019

Tyskie Wieczory Kolędowe: koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich

Gdy zima opanuje świat, a Tychy opanuje świąteczno-noworoczna atmosfera, Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprosi na XXIX Tyskie Wieczory Kolędowe, które odbędą się w dniach 4-11 stycznia. Jak co roku nie zabraknie muzycznych niespodzianek w postaci wieczornych koncertów kolęd i pastorałek w tyskich świątyniach.

Wydarzenie tradycyjnie zainauguruje prestiżowy Konkurs Chórów w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach. 6 stycznia w Parafii Ducha Świętego w Tychach odbędzie się natomiast koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich.

Andrzej Sikorowski - wybitna indywidualność polskiej sceny muzycznej - poeta, autor tekstów, kompozytor, piosenkarz i gitarzysta, lider grupy Pod Budą, felietonista, twórca utworów do filmów i spektakli teatralnych, laureat wielu nagród i wyróżnień oraz odznaczeń państwowych. Nagrywał płyty z grupą „Pod Budą” oraz solowe, ale także z córką Mają Sikorowską, czy też z Grzegorzem Turnauem.

Andrzej Sikorowski wraz z córką Mają, w towarzystwie kilkuosobowego zespołu muzycznego, wykonają tradycyjne kolędy, a także kolędy ze wspólnej płyty Andrzeja i Mai Sikorowskich pt. "Śniegu cieniutki opłatek".Dyrektorem Artystycznym Tyskich Wieczorów Kolędowych jest profesor Henryk Jan Botor, a honorowy Patronat Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca podkreśla szczególny charakter tego przedsięwzięcia. Wstęp wolny.

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA