Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 listopada 2019

[ZDJĘCIA] Witold Bańka oficjalnie nowym szefem WADA

Witold Bańka został oficjalnie wybrany na stanowisko prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej.

Światowa Konferencja Antydopingowa - 5-7.11.2019 · fot.


W Katowicach zakończyła się piąta Światowa Konferencja Antydopingowa. W uroczystym zamknięciu wydarzenia uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski. Województwo Śląskie było partnerem konferencji.

- Ta konferencja jest dla nas powodem do dumy i dowodem na to, że dzięki dobrej współpracy możemy realizować największe międzynarodowe wydarzenia, a dzięki temu promować region. Te kilka dni udowodniło, że Śląsk jest gościnny i otwarty. Pielęgnowanie prawdy w sporcie zawsze się obroni. Wszystkim nam zależy, żeby sport był czysty, a rywalizacja uczciwa. Gratuluję nowemu prezydentowi Światowej Agencji Antydopingowej, Witoldowi Bańce, który udowadnia, że w sporcie trzeba być nieustępliwym i śmiało realizować ambitne cele. Jestem pewien, że będzie godnie reprezentował nasz region i kraj na świecie - mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Wśród najważniejszych decyzji, jakie zapadły w trakcie konferencji było zatwierdzenie Światowego Kodeksu Antydopingowego i wybór władz Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Na jej czele stanął dotychczasowy minister sportu i turystyki, Witold Bańka. Uczestnicy konferencji podziękowali dotychczasowemu prezydentowi, którym przez ostatnie lata był Craig Reedie.

- Sportowcy nie powinni nigdy tracić wiary w czysty sport. To jest główny przekaz, który powinien trafić do nich jako podsumowanie naszego spotkania w Katowicach. Ta konferencja udowodniła, że potrafimy się porozumieć, żeby uczynić sport uczciwym - podkreślał nowy prezydent Światowej Agencji Antydopingowej, Witold Bańka.

Piąta Światowa Konferencja WADA dotycząca dopingu w sporcie odbywała się w dniach 5-7 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele ruchu sportowego, rządów oraz krajowych i regionalnych organizacji antydopingowych z całego świata. Celem konferencji była szeroka dyskusja dotycząca globalnego programu antydopingowego, jego praktyk i procesów.

WADA to najważniejsza organizacja zajmująca się zwalczaniem dopingu w sporcie. Jej zadaniem jest wyznaczanie standardów walki ze stosowaniem niedozwolonych substancji i metod w sporcie oraz jej monitorowanie. Flagowym projektem Agencji jest Światowy Kodeks Antydopingowy i dokumenty niższego rzędu - międzynarodowe standardy, które wspólnie służą harmonizacji działań w zakresie walki z dopingiem.

BM / tychy.info, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA