Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 listopada 2019
  • 9 listopada 2019

Spacer badawczy po Parku Północnym

Za nami:

Tyski Zakład Usług Komunalnych zaprasza na spacer badawczy do Parku Północnego.

- Park ten jest szczególnym miejscem pod względem przyrodniczym i szczególnym miejscem dla wielu tyszan. W trosce o nie, chcemy wspólnie budować wiedzę na jego temat i wspólnie poszukiwać najlepszych rozwiązań i metod postępowania z parkową przyrodą, a równocześnie miejscem odpoczynku i rekreacji mieszkańców - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Spacer badawczy ma dostarczyć informacji na temat flory i fauny znanej miłośnikom Parku i okolicznym mieszkańcom, wiedzy na temat sposobów spędzania czasu w Parku i wynikających z tego wskazań co do koniecznej ochrony przyrodniczej i pożądanych działań, inwestycji, sposobów administrowania.Uczestnicy przejdą ustaloną trasą i spróbują odnaleźć miejsca i cechy szczególne, a następnie - zaznaczyć je na mapie. W rozmowach i poszukiwaniach towarzyszyć im będzie doświadczona przyrodniczka, edukatorka, ekolożka - dr Maja Głowacka z fundacji: Pracownia Edukacji Żywej.

Efektem spaceru będzie mapa z zaznaczonymi i opisanymi miejscami, cechami Parku oraz raport z uwagami uczestników spaceru. Dokumentacja ta posłuży decyzjom o dalszych krokach Miasta względem Parku Północnego.

Uczestnicy spotkają się o godzinie 9.30 na parkingu I LO Im. L. Kruczkowskiego.

Organizatorzy: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach, Miasto Tychy (Urząd Miasta Tychy - Wydział Innowacji i Inwestycji).

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA