Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 listopada 2019

Akcja "Znicz 2019" w Tychach: 6 kolizji i 7 nietrzeźwych kierujących

Zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2019". Przez cztery dni ponad 200 tyskich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom.

akcja znicz, wszystkich świętych
Przez cztery dni ponad 200 tyskich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych · fot.


W akcję "Znicz 2019", która trwała od czwartku 31 października, od godziny 6.00 do poniedziałku, 4 listopada do godz. 6.00 zaangażowanych było na terenie Tychów łącznie niemal 150 policjantów z tyskiej komendy oraz niemal 60 strażników miejskich. Czuwali oni nad płynnością ruchu w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych, jak również patrolowali okolice cmentarzy i parkingów, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

W trakcie przedłużonego weekendu, na tyskich drogach odnotowano 16 kolizji. Ponadto mundurowi w tym roku zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, w tym trzech rowerzystów.

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie.

- Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo - mówią mundurowi. - Pomimo zakończenia akcji "Znicz 2019" apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA