Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 31 października 2019
 • 17 listopada 2019

10 perełek filmowych na 10. edycję BEST Festiwalu Filmowego

Za nami:

W dniach 9-17 listopada w sali koncertowej w tyskiej Mediatece odbędzie BEST Festiwal Filmowy 2019 organizowany przez BEST Centrum Języków Obcych i AUKSO Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy.10. edycja BEST Festiwalu Filmowego „Kino BESTajemnic” to kolejne spotkanie z kinem uznanym przez krytykę, o międzykulturowym przesłaniu, pokazującym lokalny koloryt danego kraju. - Zaplanowaliśmy 5 dni, podczas których pokażemy aż 10 starannie wyselekcjonowanych zróżnicowanych językowo produkcji - zapowiadają organizatorzy.

Festiwal rozpocznie się 9 listopada włoskim dramatem „Dogman” docenionym na festiwalu w Cannes nagrodą dla najlepszego aktora, a następnie na ekranie zagości zupełnie świeży zwycięzca nagrody Złotego Niedźwiedzia na Belinale 2019 francusko-izrealeski film „Synonimy”. Drugi dzień, 10 listopada rozpocznie się duńskim thrillerem „Winni” zdobywcą nagrody publiczności na festiwalu w Sundance 2018, a następnie pokazany zostanie najlepszy film festiwalu Cannes 2018 libański „Kafarnaum”. Ostatni dzień Przeglądu Głównego - 11 listopada rozpocznie się przepełnionym tańcem i muzyką hiszpańsko-kubańskim filmem biograficznym „Yuli”, a zakończymy duńsko-szwedzkim dramatem rodzinnym „Królowa kier”, który także zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Sundance ale w 2019 roku.

Przegląd Postscriptum rozpocznie się 15 listopada od dwóch filmów zdobywców nagród Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale, jako pierwszy organizatorzy pokażą wyprodukowany przez twórców słynnego serialu „Gomorra” dramat „Piranie”, a następnie francuską odpowiedź na polski „Kler” dramat słynnego reżysera Françoisa Ozona „Dzięki Bogu”. Ostatni dzień festiwalu - 17 listopada rozpocznie się od niemieckiego dramatu nagradzanego wielokrotnie za reżyserię a opartego na autentycznych wydarzeniach „Milcząca rewolucja”, natomiast filmem zamknięcia będzie prawdziwa perełka, hiszpańskojęzyczny film „Wszyscy wiedzą” słynnego irańskiego reżysera zdobywcy aż dwóch Oscarów za film nieanglojęzyczny Asghara Farhadiego w doborowej obsadzie najsłynniejszej pary hiszpańskiego kina Penelope Cruz i Javiera Bardema.

Jak na festiwal filmowy przystało, publiczność wybierze zwycięzców w kategoriach: najlepszy film Festiwalu, a także najlepszy aktor i aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor i aktorka drugoplanowa, najlepsza reżyseria, najlepsza muzyka i najlepsze zdjęcia. BEST Festiwal Filmowy to największa impreza filmowa w Tychach, której nie można przegapić.

Bilety w przedsprzedaży za 15 zł do nabycia on-line na www.ticketmaster.pl oraz u głównego organizatora BEST CJO w Tychach przy ul. Kopernika 1B (karta i gotówka). Bilety w dniu seansu będą do kupienia w Mediatece na 1 godzinę przed projekcją w cenie 20 zł (gotówka).

RepertuarPrzegląd główny

Sobota, 9 listopada

 • godz. 18:00 Dogman (Włochy)
 • godz. 20:15 Synonimy (Francja, Izrael)


Niedziela, 10 listopada
 • godz. 17.30 Winni (Dania)
 • godz. 19.30 Kafarnaum (Liban, USA)


Poniedziałek, 11 listopada
 • godz. 17:30 Yuli (Hiszpania, Kuba)
 • godz. 19:30 Królowa Kier (Dania, Szwecja)


Przegląd Post Scriptum

Piątek, 15 listopada
 • godz. 18:00 Piranie (Włochy)
 • godz. 20:15 Dzięki Bogu (Francja)


Niedziela, 17 listopada
 • godz. 17:30 Milcząca Rewolucja (Niemcy)
 • godz. 19:30 Wszyscy Wiedzą (Hiszpania)


10. edycję BEST Festiwalu Filmowego

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA