Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 października 2019

Trzech nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce policjantów

Policjanci cyklicznie prowadzą działania „Trzeźwość” podczas których dążą do skontrolowania maksymalnej liczby kierujących. Nie od dziś wiadomo, że jazda „na podwójnym gazie” wiąże się z ogromnym zagrożeniem na drodze. Zatem wszystkim kierującym przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. Każdy samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę.

Przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych trwają. Często odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Niedopuszczalne jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu dlatego policjanci cyklicznie prowadzą działania „Trzeźwość”, podczas których dążą do skontrolowania maksymalnej liczby kierujących.

Dwa dni temu podczas takich działań policjanci przebadali trzeźwość 600 kierujących. Wśród nich znalazło się dwóch, którzy popełnili wykroczenie prowadząc po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali także nieodpowiedzialnego mężczyznę, którego wynik badania wskazał ponad promil alkoholu we krwi.

Pamiętajmy, że jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów pijanym kierowcom, którzy jazdą z „promilami” zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego zachęcamy do reagowania na zachowania niezgodne z prawem w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

- Przypominamy, że niezmiennie, od 2011 roku, trwa kampania społeczna "Nie reagujesz - akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom tyscy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście - mówią policjanci.

Wszystkim kierujących przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. Każdy samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, a także nie odrywa dyżurnych w ich bieżącej pracy. Zachęcamy wszystkich wątpiących w swój stan trzeźwości kierujących, do sprawdzenia swojej dyspozycji.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA