Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 października 2019
  • 7 listopada 2019

XIX Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Za nami:

Podopieczni i pracownicy Ośrodka św. Faustyna serdecznie zapraszają na XIX Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 7 listopada w Teatrze Małym w Tychach. Rozpoczęcie Festiwalu o godz. 9:30.

Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych


Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowany jest przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna przy współpracy z Teatrem Małym. Celem tej imprezy jest propagowanie i promocja twórczości osób niepełnosprawnych, spotkanie środowisk działających twórczo z osobami niepełnosprawnymi, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami Festiwalu, możliwość wystąpienia na profesjonalnej scenie oraz podniesienie samooceny naszych podopiecznych.

Prezentacje teatralne i muzyczne są niezwykle ciekawe i w sposób niepowtarzalny oddają siłę oraz charakter każdego zespołu i każdego wykonawcy. Porywająca muzyka, wzruszające sceny, poruszające serce historie - a w nich bohaterowie, żywe postacie, prawdziwe dialogi, gesty, rekwizyty, scenografia, wydarzenia w przeróżnych aranżacjach - tak przemawia do nas teatr podczas trwania całego Festiwalu. Właśnie ta magia teatru sprawia, że wszystkim towarzyszy radość, życzliwość i wzajemna troska.

Ważnym aspektem jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. W organizację festiwalu zaangażowani są również wolontariusze z zaprzyjaźnionego I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach.

Efektem pracy nad jedną z kategorii konkursowych jest wystawa konkursu plastycznego odbywająca się w Pasażu Kultury Andromeda. Tegoroczna wystawa inspirowana będzie tematem konkursowym „Moje bezpieczne podróże”. Rozpoczyna ją wernisaż, który odbędzie się 5 listopada o godz. 11:00. Wystawa potrwa do 14 listopada. W tym roku fundatorem nagród w konkursie plastycznym jest firma Lear Corporation Poland.

Twórczość artystów niepełnosprawnych reprezentujących placówki całego regionu poddawana jest ocenie jury. Ogłoszenie werdyktu jest wyjątkowym wybuchem szczęścia i radości nagrodzonych laureatów. Festiwal uwieńczony jest wręczeniem nagród oraz pamiątkowych statuetek.

XIX Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosp

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA