Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 października 2019

Zastępca prezydenta odebrała nagrody przyznane przez Wspólnotę

Aneta Moczkowska, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju w środę, 2 października podczas gali Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odebrała dwa wyróżniania dla Miasta Tychy przyznane przez pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota”.

Zastępca prezydenta odebrała wyróżnienia dla miasta przyznane przez "Wspólnotę" - 2.10.2019 · fot.


Miasto Tychy znalazło się w pierwszej dziesiątce w kategorii miast na prawach powiatu w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2016-2018 oraz w rankingu podsumowującym wykorzystanie środków unijnych na inwestycje transportowe w latach 2014-2018.

Autorami rankingu są Paweł Swianiewicz, profesor ekonomii, kierownik Katedry Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Julita Łukomska, która jest adiunktem w tej samej katedrze. Jak podkreślają autorzy to „jedno z najważniejszych zestawień pokazujących aktywność samorządów w Polsce”.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA