Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2019

Paweł Drzewiecki nowym dyrektorem Teatru Małego

Zakończył się nabór na stanowisko Dyrektora Teatru Małego w Tychach. 1 września to stanowisko obejmie Paweł Drzewiecki - dotychczasowy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Paweł Drzewiecki nowym dyrektorem Teatru Małego w
Paweł Drzewiecki nowym dyrektorem Teatru Małego w Tychach


Paweł Drzewiecki jest absolwentem m.in. dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, Podyplomowych Studiów Emisji i Higieny Głosu w WSMiK im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST we Wrocławiu oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aktor, reżyser, manager kultury, wykładowca akademicki, członek Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich. W latach 2009-2013 związany zawodowo z Teatrem im. Gniazdowskiego we Włocławku, od września 2012 roku twórca i kierownik artystyczny Punctum Teatr. Od czerwca 2014 roku dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach i dyrektor artystyczny Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF, a także pomysłodawca i kurator LOGOS FEST - Tyskiego Festiwalu Słowa.

Tuż po ogłoszeniu wyników mówił: - Bardzo zależy mi, by teatr w Tychach był miejscem spotkań. Po pierwsze spotkań widza z ciekawym repertuarem, ale także z jego twórcami - aktorami i reżyserami, dlatego wokół wydarzeń cyklicznych realizować będziemy otwarte dla publiczności fora teatralne i panele dyskusyjne, programowane wokół sezonów tematycznych opisujących relacje między ludźmi na wszystkich istotnych płaszczyznach społecznych.

Nowy dyrektor Teatru Małego podkreśla, że chciałby, by tyski teatr zajął się także produkcją przedstawień: do ich realizacji chciałbym zaprosić przede wszystkim lokalnych wykonawców, ale także umożliwić Im sceniczne spotkanie z wybitnymi artystami z zewnątrz, tak jak dzieje się to przy okazji produkcji widowisk w ramach LOGOS FEST - to szansa na sceniczny rozwój, ale także na promocję miasta na zewnątrz, poprzez prezentację naszych premier w ogólnopolskim nurcie festiwalowym.

Ważnym punktem w budowaniu publiczności teatru ma być lokalne środowisko światowe: to właśnie w relacji z tyskimi nauczycielami chciałbym proponować program dla najmłodszych widzów, ale także bogatą ofertę w zakresie edukacji teatralnej, bo największe wyzwanie dla teatru instytucjonalnego upatruję dziś w budowaniu kompetencji kulturowych u publiczności w wieku szkolnym - podsumowuje Paweł Drzewiecki.

Nowy dyrektor zastąpi na tym stanowisku Dorotę Pociask - Frącek, która prowadziła Teatr Mały w Tychach przez ostatnie trzy lata.

43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

BM / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA