Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 lipca 2019

Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę. Miał 2 promile

Policjantka z tyskiej komendy, jadąc po służbie prywatnym samochodem, na ul. Dmowskiego w Tychach zauważyła poruszający się "wężykiem" pojazd peugeot. Mając podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu, udaremniła mu dalszą jazdę. Okazało się, że 68-letni kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę. Miał 2 promile · fot.


Do zatrzymania pijanego kierującego peugeotem doszło w piątek, 12 lipca. Policjantka z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu tyskiej komendy, która tego dnia zakończyła już swoją służbę, na ul. Dmowskiego w Tychach zauważyła, że kierujący peugeotem jedzie „wężykiem". Samochód najeżdżał na krawężniki. Policjantka nabrała podejrzeń, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu i pojechała za nim. Kierujący peugeotem zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną na al. Piłsudskiego. Wtedy mundurowa podbiegła do jego pojazdu i wyciągnęła ze stacyjki kluczyki, czym udaremniła dalszą jazdę mężczyźnie. Na pytanie, czy spożywał alkohol, 68-latek bełkotliwą mową potwierdził policjantce, że tak.

O zaistniałej sytuacji mundurowa poinformowała oficera dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol drogówki. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący ma prawie 2 promile. Niewykluczone, że reakcja policjantki zapobiegła tragedii na drodze. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA