Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 czerwca 2019

[FOTO] Policjanci i sokiści prowadzili działania w pobliżu przejazdów

Tyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Polskimi Liniami Kolejowymi prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny przejazd". Celem tego przedsięwzięcia jest nie tylko kontrolowanie zachowań uczestników ruchu drogowego w pobliżu przejazdów kolejowych. Stróże prawa przede wszystkim przypominają i przestrzegają przed zagrożeniami, których należy spodziewać się w tych miejscach.

Policjanci i Sokiści prowadzili działania w pobliżu przejazdów · fot.


Celem działań "Bezpieczny przejazd" jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa.

W czasie działań policjanci wraz z funkcjonariuszami SOK i Polskimi Liniami Kolejowymi apelowali do kierowców korzystających z przejazdów o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem "stop".

Apel kierowany był również do rowerzystów i pieszych, przypominając, iż nie należy poruszać się po torowisku jak również przechodzić przez tory gdy szlabany są już opuszczone, licząc na to, że "może uda się zdążyć" przed pociągiem.

ab / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA