Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 czerwca 2019

Sześć nowych mikrobusów trafiło do zajezdni PKM Tychy

W ostatnich dniach do zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach dotarło 6 z 10 nowych mikrobusów firmy MMI. Nowe pojazdy to efekt największego w kraju i jednego z największych w Europie zamówienia na dostawę mikrobusów dla komunikacji miejskiej, zasilanych sprężonym gazem ziemnym.

Sześć nowych mikrobusów w zajezdni PKM Tychy
Sześć nowych mikrobusów w zajezdni PKM Tychy · fot.


- Zakup mikrobusów współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach dużego projektu pn. „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim - przypomina Michał Kasperczyk, rzecznik prasowy PKM.

Tyski przewoźnik dysponuje obecnie 17 mikrobusami. - Po zrealizowaniu całości zamówienia będziemy mieli jedną z największych flot mikrobusowych w Polsce. Nowe pojazdy po przygotowaniu będzie można zobaczyć na liniach obsługiwanych przez mikrobusy, a w czasie Święta miasta oficjalnie zaprezentujemy je mieszkańcom - dodaje rzecznik.

BM / tychy.info, źródło: Tyski Informator Samorządowy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA