Wiadomości

• 4 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4526

[WIDEO, ZDJĘCIA] Ukraina wysoko pokonuje Panamę

4:1 dla Ukrainy to nie jest przypadkowy wynik, a odzwierciedlenie tego co się działo na boisku.

Od początku meczu to Ukraina miała przewagę. Była lepiej zorganizowana, jej gra była bardziej płynna. Taktyka Panamy opierała się na głębokiej defensywie i czekaniu na okazje do kontry. Europejczycy w pierwszej fazie meczu byli groźni zwłaszcza po rzutach rożnych, ale dwa razy defensywa Los Canaleros zdołała wyjść z opresji. Mimo niewykorzystanych sytuacji Ukraińcy się nie zniechęcili i wkrótce przekuli przewagę w bramkowy efekt - po błędzie Soyella Trejosa Daniło Sikan zdobył prowadzenie. Panama odpowiedziała dwoma strzałami zza pola karnego, ale to Ukraina znów była bardziej efektywna, strzelając kolejne gole - najpierw Denys Popow głową, a tuż przed przerwą ponownie Sikan. Przy drugiej bramce duży błąd popełnił bramkarz Panamy.

MŚ U-20: Ukraina wysoko pokonuje Panamę - 3.06.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info

Po przerwie nie mający nic do stracenia Panamczycy zaprezentowali się o wiele lepiej i już w 50. minucie strzelili gola za sprawą Ernesto Walkera. To ich jeszcze bardziej zmotywowało, starali się wywierać presję na rywalach, ale nie potrafili stworzyć konkretnych okazji. I ponownie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej Ukraińcy znaleźli sposób na bramkarza Los Caneleros. W 83. minucie Serhij Bułeca, jeden z czołowych graczy tego zespołu, wykorzystał błąd panamskiej obrony i ustalił wynik meczu na 4:1.

W ćwierćfinale Ukraina zmierzy się z Kolumbią. Mecz zostanie rozegrany w piątek w Łodzi.