Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 czerwca 2019

[WIDEO, ZDJĘCIA] Korea szokuje Argentynę i wychodzi z grupy

Argentyna, w porównaniu z drugim meczem przeciw Portugalii, zmieniła pięciu piłkarzy w podstawowym składzie. Wprawdzie to Latynosi mieli więcej posiadania piłki w pierwszej połowie, ale skuteczniejsi okazali się Azjaci.Bardzo aktywny był zwłaszcza Lee Kangin, który sprawiał obronie rywala duże problemy swoją ruchliwością i strzałami zza pola karnego. To właśnie on miał kluczowy udział w akcji, która przyniosła pierwszą bramkę Korei: w 42. minucie podał do Oh Sehuna, a ten głową posłał piłkę do siatki.

MŚ U-20: Korea szokuje Argentynę, wychodzi z grupy i trafia na Japonię - 31.05.2019 · fot.


Drugą połowę Korea zagrała tak jak pierwszą, to znaczy schowana za podwójną gardę, czekająca na kontry. W 57. minucie okazało się, że ta taktyka była bardzo opłacalna, ponieważ Cho Younhwook strzelił drugą bramkę po tym jak otrzymał piłkę z prawego skrzydła. Precyzyjny strzał lewą nogą oznaczał, że jego zespół był już bardzo bliski szczęścia. Wprawdzie Argentyna w 88. minucie skorygowała wynik za sprawą Cristiana Ferreiry, ale to już Koreańczykom nie zaszkodziło. Jeszcze kilka minut i mogli świętować wyjście z grupy.

BM / tychy.info, źródło: FIFA U-20 World Cup Poland 2019

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA