Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2019
  • 22 kwietnia 2019

Autobusy elektryczne już wkrótce w Tychach!

Niedawno Tyskie Linie Trolejbusowe wprowadziły do ruchu trzy nowe trolejbusy, ale to nie koniec nowości w TLT. Ogłoszony został przetarg na dostawę dwóch autobusów elektrycznych. Zakup pojazdów zrealizowany zostanie w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

W Tychach pojawią się pełnowymiarowe, dwunastometrowe autobusy, wyposażone w zasobniki bateryjne 200kWh. Nowe pojazdy będą niskopodłogowe, w pełni klimatyzowane. Będzie w nich monitoring, nowoczesna informacja pasażerska, tablice informacyjne z modułami RGB, podobnie jak w najnowszych trolejbusach.

- Autobusy w TLT? Tak - elektryczne autobusy konstrukcyjnie są bardzo podobne do trolejbusów, a niektóre elementy osprzętu można nawet stosować zamiennie. To właśnie te analogie między elektrobusami i trolejbusami oraz fakt, że TLT ma ponad 30 lat doświadczenia w eksploatacji wozów elektrycznych sprawiły, że zakup autobusów elektrycznych w Tychach został powierzony właśnie Tyskim Liniom Trolejbusowym - tłumaczą przedstawiciele TLT.

Przez najbliższy miesiąc producenci spełniający kryteria zapisane w specyfikacji przetargowej mogą składać swoje oferty. Po ich przeanalizowaniu, wyłonieniu zwycięzcy i podpisaniu umowy, producent będzie miał 12 miesięcy na dostarczenie pojazdów.

BM / tychy.info, źródło: Tyskie Linie Trolejbusowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA