Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 marca 2019

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pożar nieużytków i traw. Spaliły się także samochody

We wtorek, 5 marca o godzinie 12:03 dyżurny SKKM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze traw i nieużytków przy ulicy Towarowej w rejonie drukarni Agora.Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest znaczny teren nieużytków, a ogień przedostał się przez ogrodzenie drukarni na zaparkowane w pobliżu samochody. Kierujący działaniem ratowniczym poprosił drogą radiową o wsparcie. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały dodatkowe zastępy JRG Tychy, OSP Bieruń Stary, OSP Bojszowy, OSP Bojszowy Nowe i OSP Świerczyniec. Ze względu na duże zadymienie podjęta została decyzja o konieczności zamknięcia dla ruchu odcinka ulicy Towarowej od ronda przy hipermarketach do wyjazdu z zajezdni PKM. W tym celu na miejsce zadysponowane zostały patrole KMP Tychy.

W wyniku pożaru spaleniu lub nadpaleniu uległo siedem zaparkowanych samochodów a kolejne trzy zostały uszkodzone w mniejszym stopniu. Spaleniu uległo około 0,5ha traw i nieużytków. Około godziny 13.00 pożar został ugaszony. Na miejsce wezwana została policyjna grupa dochodzeniowo - śledcza oraz technik kryminalistyki. Działania strażaków na miejscu zakończone zostały około godziny 14.00. Tyscy policjanci prowadzą dochodzenie mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

Pożar traw i nieużytków przy ul. Towarowej - 5.03.2019 · fot.


W podobnym czasie ogień pojawił się na trawach i nieużytkach przy al. Jana Pawła II w rejonie DH Baron. Na miejsce natychmiast zadysponowany został zastęp JRG Tychy (GBA) oraz przedysponowane zostały dwa zastępy z działań przy ulicy Towarowej - OSP Bieruń Stary (GBA) oraz JRG Tychy (GBAPr) oraz patrole policji. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożarem objęte zostało ok. 200m2 nieużytków. Strażacy szybko poradzili sobie z zagrożeniem. Po około trzydziestu minutach działania zostały zakończone.

Zastępy OSP Bieruń Stary (GBA) i JRG Tychy (GBAPr) wróciły do działań przy ulicy Towarowej. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

Pożar traw i nieużytków przy ul. Jana Pawła II - 5.03.2019 · fot.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA