Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 stycznia 2019
  • 22 stycznia 2019

Smog nie odpuszcza. Nadal bardzo zła jakość powietrza w Tychach

Jeśli nie musicie wychodzić to lepiej pozostańcie w domu. Stężenie pyłów zawieszonych ponownie przekracza dziś normy!

Tychy - widok na miasto, smog
Smog w Tychach · fot.


Dzisiejszy poranek przywitał mieszkańców Tychów czerwonymi wskaźnikami w stacjach pomiarowych jakości powietrza. Unosząca się nad miastem mgła zwiększyła tzw. niską emisję poprzez zatrzymanie ulatniającego się z kominów dymu. W efekcie wdychamy dziś znacznie więcej szkodliwych węglowodorów aromatycznych, zwłaszcza pyłów PM10 i PM2,5. To duże zagrożenie zwłaszcza dla osób starszych, przewlekle chorych (choroby serca i płuc), astmatyków i alergików, a także kobiet w ciąży i małych dzieci.

Loading...


Stężenie pyłów zawieszonych może znacznie zwiększyć się w godzinach popołudniowych i wieczorem. Apelujemy - jeśli nie ma potrzeby to lepiej nie wychodzić z domu, a mieszkania wietrzyć krótko. Osoby szczególnie mocno odczuwające skutki smogu powinny dziś wyposażyć się w specjalistyczne maseczki antysmogowe.

Sytuację można monitorować na bieżąco za pośrednictwem nowej aplikacji treespot Tychy (dostępna na systemy iOS i Android), a także przez popularnego Kanarka.

Stan jakości powietrza w Tychach na 22.01.2019, go
Stan jakości powietrza w Tychach na 22.01.2019, godz. 8.15

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA