Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 października 2019
  • wczoraj, 15:31

XXXII Perła Paprocan: 1111 chętnych, darmowy autobus dla kibiców

W niedzielę, 20 października nad Jeziorem Paprocańskim odbędzie się jesienna edycja Perły Paprocan. Chęć udziału w biegu zadeklarowało 1111 osób!Bieg Perła Paprocan to próba połączenia zawodów z treningiem biegowym na niemal dowolnym dystansie. Zawodnicy przebiegają poszczególne okrążenia Perły po wytyczonej pętli o długości 7 km (dookoła tyskiego jeziora Paprocany) i mogą poprzestać już na takim dystansie lub pokonać jego dowolne wielokrotności - aż po maraton. Co więcej, nie ma potrzeby deklarowania przed biegiem, jaki dystans planujemy pokonać, lecz - tak jak to bywa na treningach - swoje zamierzenia można modyfikować w zależności od możliwości, chęci i warunków pogodowych. Wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie medale pamiątkowe.

W zamierzeniu organizatorów bieg nie ma być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu i bardziej niż wyniki liczyć się powinny atmosfera biegu i doborowe towarzystwo biegaczy.

Warto dodać, że 20 października zawodnicy oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować, mają zapewniony bezpłatny przewóz autobusami na liniach S17 i S18. Autobusy będą kursować na trasie z przystanku Tychy Dworzec PKP do przystanku Tychy Paprocany Wiadukt oraz z powrotem.

rozkład jazdy autobusów

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA