Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 czerwca 2019
  • 15 czerwca 2019

Premiera filmu dokumentalnego "Hanys" w Tyskiej Galerii Sportu

Za nami:

15 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy do Tyskiej Galerii Sportu na premierę filmu "Hanys" w reżyserii Wojciecha Wikarka. Bohaterem filmu jest słynny kolarz Zygmunt Hanusik.

premiera filmu dokumentalnego "Hanys"


Pochodzący z Tychów Zygmunt Hanusik był w latach 60. i 70. czołowym polskim zawodnikiem, zwycięzcą wielu prestiżowych zawodów, olimpijczykiem. Wielką sławę przyniosły mu starty w Wyścigach Pokoju, którymi żyła wtedy cała Polska. Hanusik z właściwą sobie swadą opowiada w filmie o sportowych wyczynach, a także o swojej drugiej pasji - hodowli gołębi pocztowych. O "Hanysie" i dawnych czasach polskiego kolarstwaa opowiadają w filmie także inne sportowe legendy, m.in. Ryszard Szurkowski, Zbigniew Krzeszowiec, Józef Gawliczek, Stanisław Gazda, Jan Magiera i Karol Madaj.

Wojciech Wikarek to jeden z najbardziej uznanych twórców kina niezależnego w południowej Polsce. Za swoje filmy zdobył ponad 150 nagród na festiwalach w kraju i zagranicą. Jego najbardziej znane filmy to "Najdłuższa szychta” o strajku w kopalni "Piast" po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego oraz „Irek” o swoim ojcu Ireneuszu Wikarku, dyrektorze Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach.

Po seansie odbędzie się spotkanie z Zygmuntem Hanusikiem i Wojciechem Wikarkiem. Wydarzenie poprowadzi Piotr Zawadzki.

Loading...

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA