Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 maja 2019

[ZDJĘCIA] Licealiści na praktykach w tyskiej komendzie

Kolejni uczestnicy „Trafnego Wyboru” opuścili komendę w przekonaniu, że zawód policjanta to praca niezwykle ciekawa, wymagająca oraz odpowiedzialna. Dzięki praktykom w tyskiej komendzie służba w policji zyskała w ich oczach jeszcze większe zainteresowanie tą pracą.

Licealiści na praktykach w tyskiej komendzie - 05.2019 · fot.


W Komedzie Miejskiej Policji Tychach odbyły się czterodniowe praktyki licealistów, którzy odbyli je w ramach programu „Trafny wybór”. Młodzież poznawała najpierw specyfikę poszczególnych wydziałów, później zajęcia składały się w większej mierze z zajęć praktycznych.

Uczniowie poznali między innymi warunki przyjęcia oraz proces rekrutacji oraz specyfikę ich pracy. Uczniowie zdobyli informacje o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Wiedzą także jak rozpoznać atak terrorystyczny oraz jak się zachować w razie jego wystąpienia.

Licealiści na praktykach w tyskiej komendzie - 05.2019
Licealiści na praktykach w tyskiej komendzie - 05.2019 · fot.


Młodzież poznała także środki przymusu bezpośredniego oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzięki spotkaniu z technikiem kryminalistyki, uczniowie znają także sposoby zabezpieczenia śladów na miejscu przestępstwa oraz rejestracji osób w policyjnych systemach.

Praktykanci poznali także specyfikę współpracy z mediami oraz wzięli udział w warsztatach polegających na pisaniu komunikatów prasowych oraz wypowiadania się przed kamerą.

Policjanci każdorazowo odpowiadają na lawinę pytań zadanych przez młodzież zainteresowaną służbą w policji. Poprzez udział w programie, osoby na etapie wyboru ścieżki kariery zawodowej mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta. Życzymy dokonywania dobrych kierunków kształcenia i planowania kariery zawodowej oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA