Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2019

Tyska policja podsumowała działania na drogach w trakcie świąt

Podczas Wielkanocnego weekendu na tyskich drogach doszło do jednego wypadku. W ciągu minionych 4 dni policjanci odnotowali 17 kolizji drogowych. Nad bezpieczeństwem tyszan w tym czasie czuwało kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskiej.

Święta Wielkanocne to czas wzmożonego ruchu kołowego i pieszego wynikający z przygotowań oraz przemieszczania się po terenie kraju na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Podczas działań związanych z akcją "Bezpieczny Weekend" nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskiej.

W trakcie minionego weekendu policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy, a do kolizji wyjeżdżali 17 razy. Z dalszej jazdy zostało wyeliminowanych 6 kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 10 rowerzystów.

Działania "Bezpieczny weekend - Wielkanoc" dodatkowo były wspierane policyjną akcją informacyjno-edukacyjną "Na Drodze - Patrz i Słuchaj". Główne celem akcji jest zwrócenie uwagi kierującym pojazdami na konieczność obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązek zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i ustępowanie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. W przypadku pieszych funkcjonariusze przypominali o zagrożeniach związanych m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię czy przebieganiem przez jezdnię.ci.

ab / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA