REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 18 marca 2019
  • wyświetleń: 1359

Czym jest domena? Porady dla początkujących

Artykuł sponsorowany:

Tym, czym dla każdego z nas jest nazwisko, tym samym dla działającego online - niezależnie od charakteru posiadanej strony bądź bloga - okazuje się adres www. To forma identyfikacji, symbol oraz element marketingowy. Jeżeli chcesz, aby potencjalna grupa targetowa trafiała akurat na Twoją witrynę, wybierając to, co akurat Ty masz do zaproponowania, koniecznie rozważ nieprzypadkowy wybór domeny. Jak się za to zabrać? Odpowiedź znajdziesz w poniższych akapitach.

Domena z definicji

Zacznijmy jednak może od krótkiego wyjaśnienia, na czym opiera się w praktyce domena i co to takiego jest. Otóż to nazewnictwo widniejące w naszym adresie internetowym, poprzez wpisanie którego internauci natrafiają na nasz serwis. Jednym słowem - dobrze dobrana domena potrafi pełnić funkcję wirtualnej wizytówki. Nie może być zatem typowana jakkolwiek, bo nie chodzi w sukcesie internetowym o istnienie w sieci, ale wyróżnianie się na tle ogromnej konkurencji. Czym zatem kierować się podczas dokonywania selekcji domen? Sprawdź dalej.

Kilka wariantów

Sposobów na wybór domeny jest parę. Najprostszy to powierzenie tego zadania, podobnie jak i wiążącego się z tego typu inwestycją procesu rejestracji komuś z zewnątrz. Mamy tu na myśli rekomendowane na szeroką skalę firmy takie jak chociażby Linuxpl.com, które opierają się w swej ofercie na świadczeniu opisywanych usług profesjonalnie, kierując się zwłaszcza aktualnymi trendami marketingowymi, znając doskonale obowiązujące zasady SEO oraz posiadając stosowną wiedzę odnośnie tego, jak powinna prezentować się niezawodna i ciekawa, a przede wszystkim optymalna dla danej strony domena. Jeżeli jednak próbujesz swoich sił w poszukiwaniu właściwego nazewnictwa dla swej witryny www, masz szansę pójść dwiema ścieżkami- wybrać domenę zupełnie nową, albo odkupić już istniejącą od bieżącego właściciela.

Cenne wskazówki

Bez względu na to, którą drogą ostatecznie pójdziesz, zawsze przyda się dokładne przemyślenie każdej z branej pod uwagę nazwy. Nie decyduj się na pierwszą lepszą, ale spisz wszelkie swoje pomysły na kartce i stopniowo eliminuj jeden po drugim, a w ten sposób dojdziesz do najbardziej odpowiadającej Ci nazwy. Warto sugerować się tym, by domena była łatwo wpadająca w ucho, prosta w wypowiedzeniu i zapisie, nieszczególnie skomplikowana, jedno- lub maksymalnie dwuczłonowa, a raczej nie dłuższa.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.