tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 marca 2019

Zwiedzanie i ciekawostki związane z kościołem p.w. Ducha Świętego

23 marca o godz. 12.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na zwiedzanie kościoła p.w. Ducha Świętego w Tychach. Po kościele oprowadzi i wiele ciekawych historii ze świątynią związanych przytoczy budowniczy kościoła ks. Franciszek Resiak.

Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Na chętnych czekamy przed wejściem do kościoła (ul. Myśliwska 43).

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Tychy - sacrum w mieście socjalistycznym”, którą oglądać można w siedzibie Muzeum przy pl. Wolności 1.

Wystawa prezentuje obiekty sakralne zaprojektowane w okresie wielkiej budowy miasta (1951-1989) oraz te istniejące już wcześniej - starotyski kościół p.w. Marii Magdaleny i świątynie, które znalazły się na obszarze Tychów w związku z rozszerzaniem granic administracyjnych.

Na ekspozycję składają się modele najciekawszych kościołów, projekty architektoniczne, fotografie archiwalne oraz współczesne - wykonane z ziemi i z powietrza. Zestawienie to uwidacznia zmiany jakie zaszły w ramach samych obiektów oraz w ich kontekście przestrzennym, dając równocześnie możliwość refleksji nad teraźniejszością.

Muzeum Miejskie w Tychach

43-100 Tychy
ul. Plac Wolności 1

tel. 32 718 20 22

BM / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.