Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 marca 2019

Wystawa prac artystów niepełnosprawnych w "Kruczku"

Od 27 marca w Szkolnej Galerii Malarstwa i Grafiki I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach będzie można podziwiać wystawę prac artystów niepełnosprawnych, które powstają w ramach zajęć terapeutycznych w Ośrodku św. Faustyna.

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Święta Faustyna prowadzi zajęcia z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej dla dorosłych osób z niepełnosprawnością w ramach Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej. Działania terapeutyczne realizuje m.in. poprzez sztukę w zakresie: malarstwa, rysunku, grafiki, ceramiki, rękodzieła.

Wernisaż wystawy odbędzie się 27 marca o godz. 17.00 w Szkolnej Galerii Malarstwa i Grafiki I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach. Od kilku lat pielęgnowana jest współpraca z gronem pedagogicznym oraz uczniami tegoż liceum. Uczniowie są wspierającymi wolontariuszami. Wystawa ta jest kolejną odsłoną współpracy.

Wystawa prac artystów niepełnosprawnych w Kruczku

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA