Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 marca 2019
  • 18 marca 2019

[ZDJĘCIA] IX Bieg Pawła Lorensa nad jeziorem Paprocańskim

W niedzielę, 17 marca już po raz dziewiąty odbył się Bieg Pawła Lorensa. W jego ramach rozegrane zostały Mistrzostwa Tychów w biegu na 10 km oraz bezpłatne biegi dziecięce.

IX Bieg Pawła Lorensa - 17.03.2019 · fot.


Bieg Pawła Lorensa organizowany corocznie ma upamiętnić zasługi wybitnego biegacza dla rozwoju tej dyscypliny w naszym regionie. Jako trener i zawodnik czynnie działał na rzecz promocji lekkiej atletyki, a w szczególności biegania w Tychach. Jego osiągnięcia (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski) oraz wyniki (rekord życiowy w maratonie 2:13:05, bieg na 10km 29:02) mogą być niedoścignionym wzorcem dla każdego biegacza.

Bieg rozgrywany jest na dystansie 10km w malowniczej scenerii jeziora Paprocańskiego. Płaska i bardzo szybka trasa wiedzie ubitymi ścieżkami deptaku pieszego, chwilami po leśnych dróżkach oraz po części chodnikiem z kostki brukowej.

Corocznie bieg cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy, a wyniki obfitują w wiele rekordów życiowych.
W ramach IX Biegu Pawła Lorensa rozegrane zostały Mistrzostwa Tychów w biegu na 10km oraz bezpłatne biegi dziecięce.

Wyniki IX Biegu im. Pawła Lorensa dostępne są tutaj: dostartu.pl/ix-bieg-im-pawla-lorensa-otwarte-mistrzostwa-tychow-w-biegu-na-10-km-c2942-7894_0.pl.html

Biegacze mieli również możliwość wsparcia Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Organizatorem biegu jest Klub Biegacza 40-latek Tychy.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA