tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 10 marca 2019
 • dzisiaj, 05:52

XII Tyski Festiwal Monodramu: Celińska, Komasa, Szczepkowska

Tylko oni i scena. Intymna przestrzeń, na której rozpina się historia opowiadana kreacją jednego aktora. Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na MoTyF - XII Tyski Festiwal Monodramu. Święto teatru jednego aktora odbędzie się w dniach 20-24 marca.

W związku z chorobą aktora, występ Mariana Opanii nie odbędzie się. Aby jednak dopełnić tradycji, podczas inauguracji Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF odbędzie spotkanie ze Stanisławą Celińską - aktorką i wokalistką, dwukrotną laureatką nagrody Orła za najlepsze drugoplanowe role kobiece w filmach Pieniądze to nie wszystko (2001) i Joanna (2010), tegoroczną laureatką Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Poetycka za niezwykle prawdziwą opowieść o życiu, którą zawarła na płycie Malinowa… - zainspirowanej spotkaniami z fanami i im dedykowanym. To właśnie to wyznanie wybrzmi w najbliższą środę na scenie Teatru Małego w Tychach. Zakupione bilety na występ Mariana Opanii upoważniają do wejścia na koncert. Informujemy również, że kasy Teatru Małego w Tychach oraz portalu TicketMaster.pl przyjmują ewentualne zwroty.

MoTyF uświetni 22 marca Wiesław Komasa monodramem „Różewiczogranie” - minimalistycznym, skupionym na tekście i widzu, niezwykle poruszającym w przekazie popisem sztuki aktorskiej. Spotkamy się też z kobiecą interpretacją samotności na scenie spektaklem „Ida Kamińska” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej podczas Gali Finałowej 24 marca.

Jak co roku, MOTYF zaprasza także do walki o Wielki Wóz Tespisa w Konkursie monodramu dla artystów z całego kraju, a także udziału w aktorskich warsztatach mistrzowskich, forum teatralnym oraz prześledzenia losów konkursowiczów sprzed lat - będziemy mieli wyjątkową okazję spotkania się z monodramami „Słodka” i „Rozmaryn” Marty Pohrebny (laureatki minionych edycji Festiwalu) w ramach Czwartków z Teatrem w Klubie Wilkowyje MCK.

Święto jednego aktora ponownie pozwoli na konfrontacje młodości, doświadczenia, profesjonalizmu i świeżości na scenie. Czy trzeba większej MoTyFacji, by w marcu postawić na jakość, a nie ilość wirtuozerii na scenie?

Program XII Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF:Środa, 20 marca, godz. 18.30

Stanisława Celińska - „Malinowa…” - koncert inauguracyjny

Teatr Mały, ul. Hlonda 1, Bilety w cenie 50 zł w kasie Teatru i na ticketmaster.pl

Czwartek, 21 marca, godz. 14.30

SPEKTAKLE KONKURSOWE:

 • 14:30 Aleksandra Łazarska - „Nie dla żartu”
 • 15:45 Damian Kierek - „Pierwsza miłość”
 • 17:00 Alicja Czarnuszka - „Mańka”


MCK Tychy, ul. Bohaterów Warszawy 26, wstęp wolny

19:00

„Słodka”, „Rozmaryn” - monodramy Marty Pohrebny, laureatki Grand Prix dwóch ostatnich edycji Konkursu Festiwalu. W ramach Czwartków z Teatrem w Klubie Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94. Bilety 15 zł w Klubie Wilkowyje MCK (rezerwacje: klub@mck.tychy.pl oraz 32 227 26 22)

Piątek, 22 marca, godz.14.30


SPEKTAKLE KONKURSOWE

 • 14:30 Jerzy Kałduś „Eine kleine Nachtmusik”
 • 16:00 Magdalena Mikler - „Sercątko”
 • 17:00 Paweł Ziegler „Dobra Zwrotka”


MCK Tychy, ul. Boh.Warszawy 26, wstęp wolny

20:00

WIESŁAW KOMASA „Różewiczogranie” - spektakl mistrzowski


Tylko mistrz, krzesło i widzowie zgromadzeni wokół Aktora. Minimalistyczny, ale zapadający w pamięć monodram Wiesława Komasy oparty na różewiczowskiej „Kartotece” to aktorstwo, interpretacja i zręczne posługiwanie się głosem, mistrzowski dialog z widownią, postaciami wyobrażonymi i samym sobą.

MCK Tychy, ul. Boh.Warszawy 26, bilety 50 zł do nabycia w MCK oraz na ticketmaster.pl

Sobota, 23 marca, godz. 15.30

SPEKTAKLE KONKURSOWE


 • 15:30 Milena Piejko „Być szczęśliwym”
 • 17:00 Paweł Jaguś-Kostrzewski „Nieskończoność”
 • 18:15 Angelika Sokólska „Ja, Mania”
 • 19:15 Michał Studziński „Iwan Karamazow zwraca bilet”


MCK Tychy, ul. Boh.Warszawy 26, wstęp wolny

Niedziela, 24 marca, godz. 17.30

Gala finałowa Festiwalu

JOANNA SZCZEPKOWSKA - „Ida Kamińska” - spektakl mistrzowski

Joanna Szczepkowska, wybitna aktorka, która nie po raz pierwszy mierzy się z trudną sztuką monodramu, wciela się w postać Idy Kamińskiej, polskiej aktorki żydowskiego pochodzenia, nominowanej do Oscara, kierowniczki Teatru Żydowskiego w Warszawie. W spektaklu nie zabraknie multimediów - zobaczymy film „Jej teatr” w reż. Władysława Forberta, a całość dopełni muzyka wykonywana na żywo.

Teatr Mały, ul. Hlonda 1, Bilety w cenie 50 zł w kasie Teatru i na ticketmaster.pl

Miejskie Centrum Kultury

43-100 Tychy
ul. Bohaterów Warszawy 26

tel. 032 327 02 91
fax 032 327 02 91

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.