Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 lutego 2019
  • 11 marca 2019

Poznaliśmy laureatów Tychy Press Photo 2019. Zobaczcie zdjęcia!

W sobotę, 9 marca poznaliśmy wyniki konkursu fotograficznego Tychy Press Photo.

Finał Tychy Press Photo 2019 - 9.03.2019 · fot.


W kategorii „Najlepszy fotoreportaż” przyznano wyróżnienia: Agnieszka Łukaszewska-Wilczek - „21 powodów szczęścia” (reportaż z imprezy urodzinowej osoby z zespołem Downa) i Dariusz Kuźma - „Pół roku po tragedii” (reportaż ze zniszczonej przez huragan karaibskiej wyspy), a także nagrodę: Grzegorz Krzysztofik - „Trzeci dzwonek” za czarno-białe zdjęcia zza kulis występu lwowskiego baletu w Tychach.

W kategorii „Najlepsze zdjęcie” nagrodę otrzymał Tomasz Ziobro - „Wesołych Świąt”. W kategorii „Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach” nagrodę otrzymał również Tomasz Ziobro za to samo zdjęcie, czyli „Wesołych Świąt”.

Zdjęcia wyróżnione w konkursie Tychy Press Photo 2019


Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 9 marca w Pasażu Kultury Andromeda, przed pokazami Marka Lapisa (gość specjalny imprezy), Beaty Mendrek (jurorka konkursu), Magdaleny Boruckiej i Artura Jastrzębskiego (laureaci poprzedniej edycji) oraz premierą krótkometrażowego filmu „Ekspozycja”, nakręconego przez Rafała Szopę i Macieja Tarnawskiego.

W konkursie mogły brać udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów. Jurorami byli fotografowie: Beata Mendrek (przewodnicząca jury, ZPAF Okręg Śląski), Rafał Klimkiewicz (szef agencji Edytor.net) i Dominik Gajda (pomysłodawca i współorganizator TPP). Na konkurs organizatorzy otrzymali 441 zdjęć, od 41 autorów. Na wystawę pokonkursową jurorzy wybrali 88 zdjęć, autorstwa aż 25 osób. Nagrody pieniężne ufundował Teatr Mały w Tychach. Nagroda to 800 zł, wyróżnienie 300 zł. Wszyscy laureaci otrzymali także bony po 50 zł od Fotonetu, partnera konkursu.

Wystawę pokonkursową w dolnym holu Andromedy można oglądać do 9 kwietnia, a wystawę „Biało-Czerwona” Marka Lapisa - do 28 marca.

Dariusz Kuźma - wyróżnienie
Dariusz Kuźma - wyróżnienie


Tyska impreza odbywa się od 19 lat, inspirowana jest słynnym World Press Photo. Początkowo miała charakter przeglądu i odbywała się w Teatrze Małym. W pierwszych latach brali w niej udział wyłącznie fotoreporterzy związani z mediami. Od 2004 roku organizowany jest konkurs z nagrodami. W poprzednich edycjach gośćmi byli m.in. Chris Niedenthal i Andrzej Grygiel (laureaci World Press Photo) oraz Mariusz Forecki, Arkadiusz Ławrywianiec, Arkadiusz Gola i Bartek Barczyk.

Partnerzy konkursu: laboratorium fotografii cyfrowej Fotonet Tychy i ZPAF Okręg Śląski. Organizator: Teatr Mały w Tychach, współorganizatorzy: Dominik Gajda i Marcin Zimnal.

Więcej informacji na www.tychypressphoto.pl

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA