Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 lutego 2019

Uciekał przed policją. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z tyskiej drogówki zatrzymali po pościgu 26-letniego kierowcę mercedesa, który usiłował uniknąć kontroli drogowej związanej z przekroczeniem prędkości. Pirat drogowy w czasie desperackiej ucieczki stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym oraz uszkodził radiowóz. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj policjanci z tyskiej drogówki na ulicy Towarowej sprawdzali z jaką prędkością poruszają się pojazdy w terenie zabudowanym. W pewnym momencie mundurowi wykonywali pomiar mercedesa. Policjanci dali znać kierującemu do zatrzymania się. Ten zatrzymał się, jednak gdy policjant zbliżał się do niego, gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast wrócili do radiowozu i podjęli pościg za pojazdem. Pirat drogowy zjechał na DK-1, nie reagował na polecenia policjantów do zatrzymania i kontynuował ucieczkę jadąc slalomem pomiędzy innymi samochodami.

W pewnym momencie policjanci zablokowali mu przejazd, a kierujący zjechał na pobocze. Mężczyzna uszkodził policyjny radiowóz uderzając w niego gwałtownie drzwiami. Mundurowi zatrzymali 26-latka. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto zachowanie 26-latka wskazywało, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu bądź innego środka odurzającego. Zatrzymany odmówił wykonania badania na zawartość alkoholu lub narkotyków w organizmie, w związku z czym została mu pobrana krew do badań.

Zniszczenie mienia, ucieczka i niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wpisze się w jego listę zarzutów. O dalszym losie 26-latka zadecyduje prokurator i sąd. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA