Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 lutego 2019
  • 14 lutego 2019

[ZDJĘCIA] Policjanci spełnili marzenie 5-letniego Maciusia

Policjanci zaprosili do tyskiej komendy Maciusia, który ujął ich świątecznymi życzeniami. Chłopiec napisał je samodzielnie, a z pomocą mamy wysłał je na adres jednostki policji. Okazało się, że 5-latek marzy żeby zostać policjantem.

Policjanci spełnili marzenie 5-letniego Maciusia - 02.2019 · fot.


- Być może wielu chłopców w podobnym wieku chce nosić policyjny mundur. Jednak Maciuś zaskoczył nas ogromną wiedzą o służbie policji, jaką posiada. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić marzenie chłopca i życzymy mu wytrwałości w dążeniu do celu - napisali policjanci.

Wszystko zaczęło się od ujmujących świątecznych życzeń, które do tyskiej komendy przesłał Maciuś. 5-latek sam napisał życzenia i pozdrowienia dla wszystkich stróżów prawa z Tychów. Policjanci postanowili poznać chłopca. Dzielnicowemu udało spotkać się z jego mamą. Okazało się, że Maciuś jest sympatykiem służb mundurowych, w szczególności policjantów.

Stróże prawa zaprosili chłopca do komendy, gdzie powitał go I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tychach mł. insp. Sławomir Wojtylak. Po podziękowaniu chłopcu za życzenia dla policjantów, Maciuś otrzymał symboliczne prezenty oraz miał niepowtarzalną okazję poznać pracę policjantów „od kuchni”. Mały gość poznał pracę dzielnicowego, dyżurnego jednostki oraz policjanta wydziału ruchu drogowego. Mundurowych zaskoczyła wiedza, jaką posiada chłopiec na temat pracy policjantów. Posługiwanie się fachowym językiem, trafne nazywanie sprzętów na wyposażeniu stróżów prawa oraz elementów umundurowanie służbowego, nie przysparzało malcowi żadnych trudności.

- Trzymamy kciuki za realizację marzeń Maciusia i wierzymy, że jeśli będzie dążył do ich spełnienia, pewnego dnia sam założy granatowy mundur i stanie w szeregu stróżów prawa - komentują policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA