Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 stycznia 2019

Jak się przygotować do większych wydatków?

Artykuł sponsorowany:

Ślub córki, remont salonu czy wymiana sprzętu AGD w kuchni - to wydatki, które mogą znacznie nadszarpnąć domowy budżet. Jeżeli jednak dobrze się do nich przygotujemy, w krytycznym momencie nie będziemy musieli zaciskać pasa. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Spróbuj ograniczyć bieżące wydatki


Zacznij od spisywania codziennych wydatków. Choć na początku może się to wydawać bardzo trudne i żmudne, z czasem wejdzie Ci w krew. Jeżeli nigdy nie masz przy sobie kartki i długopisu, skorzystaj z jednej z bezpłatnych aplikacji na telefon. Dzięki temu dowiesz się, z czego możesz zrezygnować. Być może okaże się, że wydajesz zbyt dużo na codzienne lunche na mieście albo zbyt dużo produktów kończy w koszu na śmieci. A może warto zrezygnować z wody butelkowanej na rzecz przefiltrowanej wody z kranu?

Na zakupy tylko z listą! Tradycyjną lub elektroniczną - tak, jak Ci wygodnie. Dzięki temu wyjdziesz ze sklepu tylko z tym, czego naprawdę potrzebujesz (koniec z zadawaniem sobie po powrocie do domu pytań: „Po co ja to kupiłem/kupiłam?”).

Codziennie dojeżdżasz do pracy samochodem? Zaproś znajomych do wspólnych przejazdów. Podzielcie się kosztami paliwa. A może chcesz przy okazji poprawić kondycję? Wiosną i latem przesiądź się na rower. Sprawdź, czy Twój pracodawca nie oferuje z tego tytułu zwrotu kosztów. Zyskasz podwójnie!

Sprawdź, czy nie przepłacasz za telefon lub internet. A może warto renegocjować umowę z operatorem? Szybko się przekonasz, że dodatkowe złotówki można znaleźć wszędzie i to bez dodatkowych wyrzeczeń - wystarczy dobrze poszukać.

Zacznij regularnie oszczędzać


Na samą myśl o oszczędzaniu robi Ci się słabo? Uparcie powtarzasz, że nie masz z czego odkładać? Z każdych zakupów odkładaj drobną kwotę np. 2 lub 5 złotych. Aby oszczędzanie przyniosło oczekiwany skutek, musisz pamiętać o regularności. Potraktuj oszczędzanie jak grę lub zabawę i spróbuj nakłonić do niej wszystkich domowników - także tych najmłodszych.

Weź szybką pożyczkę przez internet


Wciąż brakuje Ci gotówki, a czasu coraz mniej? Większe wydatki, na które nie udało Ci się odłożyć wystarczających środków, możesz sfinansować za pomocą pożyczki. Upewnij się, że będziesz w stanie regularnie spłacać zadłużenie. Wybierz firmę pożyczkową, która nie istnieje na rynku „od wczoraj”, lecz może się pochwalić wieloma nagrodami takimi jak Certyfikat Odpowiedzialnego Biznesu, Etyczna Firma czy Finansowa Marka Roku.

Przygotuj domowy budżet na większe wydatki z odpowiednim wyprzedzeniem - dzięki temu unikniesz wielu stresujących sytuacji.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.