Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 stycznia 2019
  • 7 stycznia 2019

Adam Bielecki otrzymał statuetkę za "Wyczyn Roku"

Tyszanin Adam Bielecki oraz Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor na Gali Mistrzów Sportu odebrali statuetki za "Wyczyn Roku".

www.facebook.com/adambieleckiteam
fot.


Niemal rok temu, 28 stycznia 2018 roku w godzinach nocnych polski himalaista Tomasz Mackiewicz wraz francuską Elisabeth Revol utknęli na wysokości ok. 7400 m pod kopułą szczytową Nanga Parbat. Zorganizowana została akcja ratunkowa koordynowana przez Ambasady Francji i Polski. W zespole znalazł się Adam Bielecki, tyszanin biorący udział w trwającej zimowej wyprawie na K2.

W sobotę, 27 stycznia wraz z Denisem Urubko, po kilku godzinach wspinaczki na Nanga Parbat dotarli do Elisabeth Revol. Francuzka znajdowała się na wysokości ponad 6 tys. metrów! Uratowanie Elisabeth Revol jest wielkim wyczynem, który zapisał się w historii himalaizmu. Więcej na temat akcji pisaliśmy w artykule: wiadomosci.tychy.info/2796-tyszanin-adam-bielecki-wzial-udzial-w-akcji-ratowniczej-na-nanga-parbat]"Tyszanin Adam Bielecki wziął udział w akcji ratowniczej na N

ab / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA