Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 stycznia 2019

Drzwi przesuwne - najnowsze trendy aranżacyjne

Artykuł sponsorowany:

Na co dzień drzwi przesuwne kojarzone są zwykle z przestronnymi garderobami i szafami. Jednak dodatkowo odgrywają one również inną praktyczną funkcję. To właśnie one pomagają w zagospodarowaniu małych przestrzeni, zwiększają prywatność i oddzielają pomieszczenia od siebie, zajmując niewiele miejsca.

Polacy w swoich domach wciąż dysponują niewielkimi pomieszczeniami, w których liczy się dosłownie każdy centymetr użytkowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem okazują się drzwi przesuwne, które stanowią poważną konkurencję dla popularnych drzwi skrzydłowych.

To właśnie drzwi rozsuwane wyeliminują niemal do zera, pojawiający się kłopot związany z blokowaniem przejścia przez tradycyjne drzwi.

Zastosowania drzwi przesuwnych są niemal nieograniczone. Można je umieścić zarówno w łazience, pokoju dziennym, jak i kuchni czy jadalni. Świetnie sprawdzą się one także w salonach, które zazwyczaj dysponują znacznie większą powierzchnią użytkową.

Możesz być pewien, że drzwi przesuwne będą dla ciebie najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz pokój przechodni o małym metrażu lub chcesz wydzielić z otwartej przestrzeni inne pomieszczenie użytkowe.

whitepress


Drzwi przesuwne do pokojuNajwiększą zaletą drzwi przesuwnych jest przede wszystkim oszczędność miejsca. Przesuwane drzwi są idealne do małych pokojów, wąskich korytarzy, ale także do przestronnych salonów czy łazienek.
Drzwi przesuwne naścienne wprowadzają do pokoju powiew nowoczesności.

Rodzaje drzwi przesuwnychDrzwi przesuwne mogą być lustrzane, tapicerowane, w połysku lub wykonane w kolorystyce drewna. Najważniejsze, by były wykonane z wysokiej jakości materiałów i starannie osadzone w ramach.
Warto zdecydować się na dodatkowe funkcję taką jak: samodomykacz, który zapobiega uderzeniom podczas zamykania czy maskownicę.

Drzwi przesuwne naścienne są dostępne w różnych rozmiarach. Poczynając od standardowych 80 cm, poprzez 100 cm, aż do dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych o wymiarach 160 cm.

Prowadnica zastosowana w drzwiach najczęściej jest metalowa lub aluminiowa - w zależności od wybranego modelu. Jej długość zależy od szerokości otworu i liczby skrzydeł.
Rodzajów drzwi rozsuwanych jest mnóstwo - należy jednak wiedzieć, do jakich pomieszczeń pasują i gdzie się sprawdzą najbardziej.

Whitepress


O czym pamiętać przed montażem drzwi przesuwnych?Zanim zdecydujesz się na drzwi przesuwne do pokoju, musisz dokładnie zmierzyć ścianę. Pamiętaj, by drzwi dobrze i sprawnie funkcjonowały, muszą zostać wyrównane wszelkie krzywizny ścian oraz podłóg.

Ściana na której zamontujesz wybrane drzwi musi być wolna od wszelkich dekoracji czy też mebli, które uniemożliwią ich otwieranie.

Drzwi przesuwne są nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Przesuwane drzwi różnią się zastosowanym materiałem, z którego zostały wykonane oraz systemem ich montażu. Zobacz w sklepie internetowym mirjan24, które drzwi przesuwne do pokoju najlepiej sprawdzą się w Twoim mieszkaniu.