Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 stycznia 2019
  • 6 stycznia 2019

Nowy sprzęt (m.in. od WOŚP) w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach

Przybywa sprzętu i wyposażenia na szpitalnych oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o. o.

Nowy sprzęt (m.in. od WOŚP) w Szpitalu Wojewódzkim
Nowy sprzęt w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach · fot.


Na Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej trafiło przed świętami 25 nowoczesnych łóżek z szafkami, a na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii - 8. Tylko te ostatnie kosztowały prawie ćwierć miliona złotych.

- Na 10-łóżkowej intensywnej terapii do niedawna nowe były tylko dwa łóżka. Teraz nowe są wszystkie. A najważniejsze, że mają specjalistyczne materace, które działają przeciwodleżynowo i terapeutycznie. Każde łóżko jest elektrycznie sterowane zarówno przez personel medyczny, jak i pacjentów, a jedno ma dodatkowo wbudowaną wagę do pomiaru masy ciała - czytamy na fanpage'u szpitala na Facebooku.

Nowy sprzęt (m.in. od WOŚP) w Szpitalu Wojewódzkim
Nowy sprzęt w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach · fot.


Mali pacjenci Oddziału Neonatologicznego otrzymali natomiast bilirubinometry i lampy do fototerapii od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki bilirubinometrom możliwy jest przezskórny pomiar poziomu bilirubiny u noworodków bez konieczności każdorazowego pobierania krwi, a lampy służą do naświetleń maluchów, które przechodzą fizjologiczną żółtaczkę.

Dotychczas szpital miał jeden bilirubinometr, który musiał obsłużyć dwa odcinki położnicze i neonatologię. Teraz - dzięki WOŚP - każdy odcinek ma swój aparat. To nie koniec darów od Orkiestry. Lista sprzętu, który otrzyma Megrez jest długa. Kiedy wszystkie aparaty trafią na oddział, szpital poinformuje o nowych nabytkach.

BM / tychy.info, źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o./Facebook

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA