Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 grudnia 2018
  • 16 grudnia 2018

Pchli Targ - sprzedaj, kup i pomóż zwierzakom z Przystani Ocalenie

Za nami:

Pchli Targ to świetna okazja do spotkania się, porozmawiania, zdobycia wspaniałych i oryginalnych prezentów od lokalnych artystów i wsparcia zwierzaków tuż przed świętami. Po raz kolejny wydarzenie odbędzie się w tyskim Pasażu Kultury Andromeda, w niedzielę, 16 grudnia o godzinie 14.00. Głównym beneficjentem Pchlego Targu jest Przystań Ocalenie, która opiekuje się końmi, psiakami, kotami i innymi potrzebującymi zwierzętami.

Pchli Targ


- Sześć lat temu zrodził się w naszych głowach pomysł, aby stworzyć wydarzenie, będące idealną przestrzenią dla lokalnych artystów, którzy tworzą wspaniałe rękodzieła i tych, którzy mają masę ciekawych przedmiotów, chcących je sprzedać i wesprzeć potrzebujące zwierzaki. Pchli Targ jest świetną okazją do spotkania się, porozmawiania, napicia herbaty czy kawy i miłego spędzenia czasu. Wszyscy wiemy na czym polega Pchli, a my nie chcielibyśmy by było to zwyczajne targowisko. W zeszłym roku udało się nam wszystkim zdać egzamin z empatii na pięć, a czworonogi dostały masę ciepła ludzkich serc. W tym roku mamy nadzieję przynajmniej powtórzyć ten sukces - pisze organizator T3M4T.

Pchli Targ to możliwość kupienia lub sprzedania dosłownie wszystkiego. Można się również wymieniać. - Nie ważne czy sam coś produkujesz, szyjesz, rzeźbisz, malujesz, tworzysz w kartonie czy lepisz babeczki. Możesz nawet zbierać znaczki i je wystawić. Właściwie możesz wystawić zawartość szafy, niepotrzebne rzeczy lub coś co zalega Ci w domu. Szafę też możesz przynieść - zachęcają inicjatorzy akcji.

Pchli Targ jest też okazją do zatrzymania się na chwilę. Porozmawiania, napicia się herbaty, spotkania z przyjaciółmi. W miłym towarzystwie, zakupy stają się przyjemnością, a udzielająca się atmosfera pozwoli na spędzenie tej przedświątecznej niedzieli z radością. - Naszą radością jest pomagać wam - opróżnić szafy, a zwierzakom - napełnić miski - mówią organizatorzy.

Jak co roku organizowana jest zbiórka dla Przystani Ocalenie - przytuliska dla koni i innych zwierząt. Zwierzaki, które nie znalazły domu lub zostały porzucone, zwierzęta niepełnosprawne, często staruszki obciążone różnego rodzaju chorobami. Są pod opieką dobrych ludzi, którzy na co dzień walczą o to, żeby zapewnić im godną opiekę. Niestety, lista potrzeb i związanych z nimi kosztów z dnia na dzień się wydłuża. Podczas Targu do puszek będą zbierane przede wszystkim fundusze. Można też przynosić karmę dla zwierząt, biszkopty i przysmaki dla psich staruszków, środki czystości (płyny do mycia podłóg, papierowe ręczniki).

Chcesz wystawić swoje rzeczy na Pchlim Targu? Wyślij zgłoszenie na: tematpchlitarg@gmail.com. W mailu podaj swoje imię, nazwisko i numer telefonu, nazwę stanowiska i przykłady rzeczy, które chcesz wystawić. Koszt stanowiska - 30 zł (lub więcej), całość przeznaczona zostanie na Przystań Ocalenie. Liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA