Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 listopada 2018

Znajdź tanie OC - da się! Podpowiemy jak...

Artykuł sponsorowany:

Co jest celem kierowcy, który kupuje lub przedłuża obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej? Oczywiście znalezienie jak najtańszej oferty. Ale czy to w ogóle możliwe w erze podwyżek? Okazuje się, że tak, o czym piszemy w poniższym tekście.

Whitepress


Gdzie szukać taniego OC


Odpowiedzi na powyższe pytanie są dwie: u agenta (bądź agencji) ubezpieczeniowego albo w kalkulatorze OC najtaniejuagenta.pl bądź na innej tego rodzaju stronie WWW. Oba rozwiązania są tak samo skuteczne i pozwalają na znalezienie korzystnej oferty. Wizyta u agenta ma tę zaletę, że oznacza spotkanie twarzą w twarz z kimś, kto na co dzień obcuje z ubezpieczeniami, co umożliwia uzyskanie odpowiedzi na ewentualne pytania. Ponadto w przypadku wykupienia OC w innym towarzystwie niż dotychczasowe agent często wysyła za Ciebie wypowiedzenie do poprzedniej firmy, podczas gdy kupując polisę przez Internet, musisz o to zatroszczyć się we własnym zakresie.


Jeżeli natomiast zdecydujesz się na poszukiwanie najtańszego OC w Internecie, czyli przy użyciu porównywarek i kalkulatorów internetowych, oszczędzisz czas i zapewnisz sobie pełną wygodę. Wszystkie działania przeprowadzisz bowiem sprzed wybranego urządzenia połączonego z Internetem - wyłącznie od Ciebie zależy, czy będzie to komputer, laptop, czy smartfon. Wykupując przez Internet OC w innym towarzystwie niż to, w którym miałeś dotychczas polisę, o napisanie i wysłanie wypowiedzenie musisz jednak zadbać sam.


Jak obniżyć cenę OC


Umiejętność poszukiwania najtańszej oferty to jedno, lecz równie istotne jest obniżenie składki w jak największym stopniu. Jak to zrobić? W dłuższej perspektywie czasowej kluczową rolę w tym kontekście odgrywa bezpieczna, bezszkodowa jazda. Poruszając się po drogach bezwypadkowo, w maksymalnie krótkim czasie uzbierasz najwyższe możliwe zniżki, które przeważnie wynoszą 70%. Z kolei bieżące działania zorientowane na obniżenie składki na OC powinny skupić się w głównej mierze na wyborze oszczędnego, niewielkiego auta z małym silnikiem, dla którego ubezpieczenie jest znacznie tańsze niż dla szybkiego, luksusowego samochodu o sportowych osiągach.


Mając na uwadze, że kupno OC w ratach podwyższa jego cenę, nie warto korzystać z tej możliwości. Chcąc jak najbardziej obniżyć cenę polisy, należy ją opłacić od ręki, bez zbędnej zwłoki. Jeśli Twoja składka jest zaś wyjątkowo wysoka z uwagi na Twój młody wiek lub nikłe doświadczenie w roli kierowcy, ustanów drugim właścicielem pojazdu osobę, która posiada wysokie (najlepiej maksymalne) zniżki za bezszkodową jazdę. Jednak niezależnie od tego, ile musisz zapłacić obowiązkową polisę, nie możesz uciec od obowiązku jej wykupienia. Dlaczego? Przeczytaj więcej o tym, z jakim zagrożeniami wiąże się jazda bez OC wg serwisu Najtaniej u Agenta.