Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 listopada 2018
  • 30 grudnia 2018

Na narty bez samochodu. Autobusy do Szczyrku z Tychów

Od połowy grudnia Szczyrk, jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce, połączył się z aglomeracją katowicką nową, ekspresowa linią autobusową. Uruchomił ją przewoźnik ZebraBus.pl we współpracy z miastem Szczyrk oraz ośrodkami narciarskimi. Połączenia będą docelowo kursować 2 razy dziennie i dowiozą narciarzy aż pod sam stok.

Autobusy do Szczyrku z Tychów już w grudniu
Autobusy do Szczyrku z Tychów już w grudniu · fot.


Dzięki inwestycjom przeprowadzonym w ostatnich latach Szczyrk staje się coraz bardziej popularnym ośrodkiem narciarskim. W tej chwili dysponuje już 7 kolejami górskimi. Nowe połączenia będą dostosowane specjalnie z myślą o narciarzach i turystach. Autobusy umożliwią łatwy przewóz nart lub snowboardów. Nowa oferta przewozowa została przedstawiona w Szczyrku w czwartek, 22 listopada na wspólnej konferencji miasta, ośrodków i przewoźnika, dotyczącej nowości w nadchodzącym sezonie zimowym.

Godziny odjazdów do Szczyrku z dworca PKS w Katowicach to: 07:10 (codziennie podczas większości sezonu) i 08:10 (weekendy i ferie). Po drodze czeka pasażerów jedynie przystanek w Tychach. Drogami szybkiego ruchu autobus dojedzie z Katowic do Szczyrku za około półtorej godziny. W Szczyrku przygotowane zostały przystanki m.in. obok kolejki na Skrzyczne, pod Gondolą i w Solisku. Wyjazdy powrotne z gór zostały w rozkładzie zaplanowane około godziny 16-tej, tak żeby bez problemów było można spędzić cały dzień na stoku.

- Główną ideą powstania takiego połączenia jest chęć wpisania się w proekologiczne tendencje i standardy, by narciarze i turyści rezygnowali z indywidualnego transportu do najbardziej atrakcyjnego ośrodka sportów zimowych w Beskidach, jakim jest Szczyrk - mówi Peter Jančovič, dyrektor firmy ZebraBus.pl.

Autobusy do Szczyrku z Tychów już w grudniu
Autobusy do Szczyrku z Tychów już w grudniu · fot.


Bilety na przejazd będzie można nabyć za pośrednictwem strony internetowej, w kasie na dworcu PKS w Katowicach oraz w wybranych biurach podróży, m.in. Ewa Tour przy ul. Wyszyńskiego. Bilet normalny z Tychów do Szczyrku będzie kosztować 24 złote, z Katowic 27 złotych. Dodatkowo, dzięki dostępnym zniżkom, jeszcze taniej pojadą dzieci, studenci, seniorzy oraz grupy. Przewóz sprzętu narciarskiego jest zupełnie bezpłatny. Przewoźnik zapowiada również liczne promocje.

Pierwszy autobus wystartuje na swoją stałą trasę z Katowic w sobotę, 15 grudnia. Nowa linia powstaje dzięki współpracy przewoźnika z miastem Szczyrk oraz ośrodkami narciarskimi. Autobusy to dobry sposób jak zmniejszyć problemy z korkami i brakiem miejsc parkingowych.

- Mamy ambicję być w ścisłej czołówce polskich ośrodków narciarskich. Dlatego bardzo się cieszę z nowego połączenia z Katowic i zapraszam narciarzy z Górnego Śląska, żeby przyjechali do Szczyrku autobusem i przekonali się jak dużo się w ciągu ostatnich lat u nas zmieniło - komentuje burmistrz miasta Szczyrk, Antoni Byrdy.

Autobusy do Szczyrku z Tychów już w grudniu
Autobusy do Szczyrku z Tychów już w grudniu · fot.


Od zeszłego sezonu po mieście kursują również trzy linie lokalnego bezpłatnego skibusu. Są one alternatywą dla transportu prywatnym samochodem i rozwiązaniem na problemy z miejscami parkingowymi. Tak więc nowa linia z Katowic dalej rozszerza możliwości transportu bez korzystania z auta i dobrze się wpisuje w strategie poprawiania komunikacyjnej dostępności miasta. W przypadku dużego zainteresowania ze strony klientów, przewoźnik deklaruje chęć do rozszerzenia ilości połączeń oraz wzmocnienie kursów dodatkowymi autobusami.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA