Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 listopada 2018

[WIDEO, ZDJĘCIA] Ulica Obywatelska już po przebudowie

Trwająca od stycznia rozbudowa ul. Obywatelskiej w Tychach dobiegła końca. Prace prowadzone były na blisko 1,5-kilometrowym fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową wraz z drogami bocznymi.- Ulica Obywatelska położona jest w dzielnicy Wilkowyje. Każdego dnia porusza się nią około 500 pojazdów, z czego znaczną część stanowią samochody ciężarowe. Przed przebudową jej stan pozostawiał wiele do życzenia, głównie z powodu licznych spękań, nierówności i dziur w nawierzchni. Droga była wąska, a cały ruch - pieszy, samochodowy i rowerowy - odbywał się jezdnią. Teraz to się zmieniło - informuje MZUiM.

Prace prowadzone były na blisko 1,5-kilometrowym fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową. Przebudowano też drogi boczne. Droga została poszerzona, zyskała nową nawierzchnię z asfaltu, a także powstały chodniki z żółtej kostki brukowej oraz ścieżka rowerowa z czerwonego asfaltu. Wybudowano także zjazdy do posesji, a przepust na Potoku Tyskim wymieniono na nowy.

Ulica Obywatelska po przebudowie - 11.2018 · fot.


Dużą zmianą jest także czterowlotowe rondo na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni (szerokość jezdni wynosi 7 metrów, a pierścienia najazdowego 2 metry). Wzdłuż ul. Obywatelskiej powstały także nowe miejsca postojowe - wybudowano 17 stanowisk równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych przy drodze do chłodni. Zaprojektowano także dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok. Nowa droga jest odwodniona i oświetlona.

Wykonawcą zadania była wyłoniona w drodze przetargu firma SKANSKA S.A. Wartość umowy to nieco ponad 9 mln zł.

BM / tychy.info, źródło: MZUiM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA