• 16 listopada 2018
  • 16 grudnia 2018
  • wyświetleń: 4199

MŚ U20 w hokeju na lodzie na tyskim lodowisku: awans Słowenii

Po ostatnim meczu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U-20 Dywizji 1B w Tychach odbyła się uroczysta ceremonia zamykająca turniej, podczas której przedstawiciele polskiej i międzynarodowej federacji hokeja na lodzie oraz miasta-gospodarza wręczyli medale i puchary zespołom Słowenii, Polski i Węgier, a także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem defensywnym wybrano reprezentanta Polski - Olafa Bizackiego, najlepszym zawodnikiem ofensywnym - Słoweńca Jana Drozga.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie

Drużyny i wyróżnionych zawodników dekorowali: prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Mirosław Minkina, członkini zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie - Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL - Robert Walczak, członkini zarządu PZHL - Danuta Piorun, Przewodniczący Dyrektoriatu Mistrzostw - Igor Nemecek oraz wiceprezydent Tychów - Maciej Gramatyka.

We wtorek Polska rozegrała bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie ze Słowenią. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3, a decydującego o zwycięstwie gola rywal zdobył na 10 sekund przed końcem dogrywki. W środę biało-czerwoni pewnie pokonali Japończyków 7:4 i ostatecznie przesądzili o ostatnim miejscu w grupie oraz spadku do niższej dywizji jedynego reprezentanta spoza Europy.

W środowym wieczornym meczu Węgrzy po dwóch tercjach prowadzili ze Słowenią 4:1 i byli już niemal pewni awansu. W trzeciej tercji to jednak Słoweńcy zdobyli trzy gole i najpierw doprowadzili do remisu, a później okazali się lepsi w serii rzutów karnych. Nieoczekiwana wygrana Słoweńców sprawiła, że scenariuszy zakończenia rywalizacji jest bardzo wiele.

W piątek Słowenia wygrała z Ukrainą 4:1, Polska wygrała z Węgrami 4:2, a Włochy z Japonią 4:3. Słoweńcy zakończyli turniej na pierwszym miejscu i awansowali do Dywizji 1A.