Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 listopada 2018
  • 16 grudnia 2018

MŚ U20 w hokeju na lodzie na tyskim lodowisku: awans Słowenii

Po ostatnim meczu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U-20 Dywizji 1B w Tychach odbyła się uroczysta ceremonia zamykająca turniej, podczas której przedstawiciele polskiej i międzynarodowej federacji hokeja na lodzie oraz miasta-gospodarza wręczyli medale i puchary zespołom Słowenii, Polski i Węgier, a także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem defensywnym wybrano reprezentanta Polski - Olafa Bizackiego, najlepszym zawodnikiem ofensywnym - Słoweńca Jana Drozga.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie
fot.


Drużyny i wyróżnionych zawodników dekorowali: prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Mirosław Minkina, członkini zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie - Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL - Robert Walczak, członkini zarządu PZHL - Danuta Piorun, Przewodniczący Dyrektoriatu Mistrzostw - Igor Nemecek oraz wiceprezydent Tychów - Maciej Gramatyka.

We wtorek Polska rozegrała bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie ze Słowenią. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3, a decydującego o zwycięstwie gola rywal zdobył na 10 sekund przed końcem dogrywki. W środę biało-czerwoni pewnie pokonali Japończyków 7:4 i ostatecznie przesądzili o ostatnim miejscu w grupie oraz spadku do niższej dywizji jedynego reprezentanta spoza Europy.

W środowym wieczornym meczu Węgrzy po dwóch tercjach prowadzili ze Słowenią 4:1 i byli już niemal pewni awansu. W trzeciej tercji to jednak Słoweńcy zdobyli trzy gole i najpierw doprowadzili do remisu, a później okazali się lepsi w serii rzutów karnych. Nieoczekiwana wygrana Słoweńców sprawiła, że scenariuszy zakończenia rywalizacji jest bardzo wiele.

W piątek Słowenia wygrała z Ukrainą 4:1, Polska wygrała z Węgrami 4:2, a Włochy z Japonią 4:3. Słoweńcy zakończyli turniej na pierwszym miejscu i awansowali do Dywizji 1A.

Tabela końcowa mistrzostw:
1. Słowenia 5 13 21-11
2. Polska 5 10 19-15
3. Węgry 5 10 24-15
4. Włochy 5 6 10-15
5. Ukraina 5 5 14-20
6. Japonia 5 1 13-25

ab, BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA