Wiadomości

• 16 listopada 2018
  • dzisiaj, 07:30

MŚ U20 w hokeju na lodzie na tyskim lodowisku. Polska nadal w grze

Na tyskim lodowisku sympatycy hokeja nie mogą narzekać na brak emocji. Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiły, że na najważniejsze rozstrzygnięcia kibice będą musieli poczekać do ostatniego dnia mistrzostw. Wciąż szansę na awans mają Polacy.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie

We wtorek Polska rozegrała bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie ze Słowenią. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3, a decydującego o zwycięstwie gola rywal zdobył na 10 sekund przed końcem dogrywki. W środę biało-czerwoni pewnie pokonali Japończyków 7:4 i ostatecznie przesądzili o ostatnim miejscu w grupie oraz spadku do niższej dywizji jedynego reprezentanta spoza Europy.

W środowym wieczornym meczu Węgrzy po dwóch tercjach prowadzili ze Słowenią 4:1 i byli już niemal pewni awansu. W trzeciej tercji to jednak Słoweńcy zdobyli trzy gole i najpierw doprowadzili do remisu, a później okazali się lepsi w serii rzutów karnych. Nieoczekiwana wygrana Słoweńców sprawiła, że scenariuszy zakończenia rywalizacji jest bardzo wiele.

W piątek o 13:00 Słowenia zagra z Ukrainą, o 16:30 Polska z Węgrami, a o 20:00 Włochy z Japonią. W przypadku porażki Słowenii i wygranej Polaków, biało-czerwoni zrównają się punktami z rywalami, a o awansie zadecyduje bilans bramek. Ten jest na ten moment najmniej korzystny dla podopiecznych Piotra Sarnika, dlatego jeśli Słowenia przegra, Polacy będą do awansu potrzebowali wysokiej wygranej z Węgrami.