Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 31 października 2018
  • 9 listopada 2018

Kuchenne rewolucje w restauracji w Tychach: Prawdziwa Grecja w Polsce

W kolejnym odcinku „Kuchennych rewolucji” Magda Gessler odwiedziła restaurację Zorba w Tychach. Jak przebiegała rewolucja? Co zaskoczyło popularną restauratorkę? Jakie niespodziewane okoliczności doprowadziły do zamknięcia restauracji? I najważniejsze - czy rewolucja pomogła lokalowi?

Magda Gessler i "Kuchenne rewolucje" w tyskiej res
Magda Gessler i "Kuchenne rewolucje" w tyskiej restauracji · fot.


Właścicielka greckiej restauracji „Zorba” w Tychach, Krystyna „odziedziczyła” ją po mężu. Mężczyzna prowadził pizzerię i zachęcony jej powodzeniem, uznał, że pora na lokal z prawdziwego zdarzenia i to inny niż wszystkie w Tychach. Przeciwna pomysłowi Krystyna zdawała sobie sprawę, że jest to ryzykowny pomysł i czeka ich prawdziwa harówka.

Po wielu namowach doszli do wniosku, że otworzą restaurację z kuchnią grecką, której brakowało w mieście. W tym samym czasie Krysia urodziła wcześniaka, zaś jej mąż wyjechał do innego miasta do lepiej płatnej pracy. Emilia, menadżerka i przyjaciółka rodziny, sama musiała zająć się nową restauracją. To ona wyszukiwała przepisy, tworzyła menu, zajmowała się wystrojem wnętrz, który zresztą był pierwszą kością niezgody między paniami. Krysia kwestionowała prawie każdą decyzję Emilii dotyczącą wyposażenia i dekoracji.

Magda Gessler i "Kuchenne rewolucje" w tyskiej res
Magda Gessler i "Kuchenne rewolucje" w tyskiej restauracji · fot.


Pod nowymi rządami lokal nie rozkwitał, a finansowano było coraz gorzej. Gdy stan dziecka właścicielki się poprawił, kobieta zaangażowała się w prace i wspólnie z przyjaciółką postanowiła zawalczyć o „Zorbę”. Czy Magdzie Gessler udało się pomóc restauracji?

Odcinek można zobaczyć na stronie www.kuchennerewolucje.tvn.pl.

Loading...

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA