Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 31 października 2018

Chcesz kupić kamerę samochodową lub wideorejestrator?

Artykuł sponsorowany:

Bezpieczeństwo na drodze jest dla Ciebie ważne? Dużo podróżujesz? Jeździsz zgodnie z przepisami, ale martwisz się o wiedzę i umiejętności innych uczestników ruchu drogowego? A może dopiero co kupiłeś samochód i obawiasz się o uszkodzenia ze strony nieuważnych przechodniów lub osiedlowych chuliganów? Jeżeli chociażby na jedno z powyższych pytań udzieliłeś prawidłowej odpowiedzi, kamera lub rejestrator samochodowy są urządzeniami, które z pewnością będą przydatne w Twojej codziennej drodze.

Whitepress


Kamery samochodowe oraz wideorejestratory na rynku pojawiły się dosyć dawno. Przez wiele lat wykorzystywane były jedynie przez nielicznych kierowców - głównie przez zawodowców, którzy sporą część swojego życia spędzają za kierownicą. Jednak z biegiem lat popularność tych urządzeń wzrosła i obecnie kamery oraz rejestratory jazdy używane są nawet w drodze do pracy. Jest wiele czynników przemawiających na ich korzyść. Przed wyborem konkretnego modelu warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.


Możesz wiele zyskać!


Jeżeli zastanawiasz się, czy wydanie pewnej kwoty na urządzenie, jakim jest kamera internetowa, będzie właściwą inwestycją - odpowiedź brzmi jednoznacznie: tak. W sytuacji jakiegokolwiek wypadku czy uszkodzenia podczas postoju na parkingu będziesz miał pewność, jak wyglądało zdarzenie. Zarejestrowany materiał będzie dowodem w przypadku starań o odszkodowanie. Dobry sprzęt pozwala także na wykonanie zdjęć, które będą dokumentacją stłuczki. W większych miastach zdarzają się także akty wandalizmu, które dzięki zarejestrowanemu materiałowi nie ujdą wymiarowi sprawiedliwości.


Sposób na utrwalenie wspomnień


Chociaż jest to mniej wykorzystywana funkcja - kamera samochodowa może służyć do udokumentowania podróży. Coraz częściej decydujemy się na zagraniczne wycieczki samochodowe - jednak zdjęcia czy filmy wykonywane przy użyciu telefonu nie zawsze wychodzą ostre. Kamery samochodowe Manta to gwarancja pięknych wspomnień, do których będziesz mógł wrócić w każdym momencie.


Jaki model wybrać?


Rynek elektroniczny jest bardzo rozwinięty, a co za tym idzie, dostępnych jest wiele różnych modeli kamer samochodowych i rejestratorów. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Firma Manta proponuje podstawowe, standardowe modele lub bardziej zaawansowane rejestratory z doskonałymi wyświetlaczami i dodatkowymi opcjami jak np. czujniki. W najnowszych urządzeniach ogromnym plusem jest znakomita jakość obrazu. Niektóre modele wyposażone są także w dwa obiektywy, dzięki którym możliwa jest kontrola sytuacji przed i za autem.


Jak zamontować kamerę samochodową?


Sam montaż urządzenia jest bardzo prosty i jednocześnie bardzo szybki. Większość modeli urządzeń ma w zestawie specjalny uchwyt z przyssawką, który montowany jest na szybie. Niektóre kamery samochodowe wyposażone są w specjalną taśmę z klejem, która montuje się podobnie. Nowoczesne modele, które są bardzo wytrzymałe, mogą być montowane na zewnątrz pojazdu np. w zderzaku. Tego typu montaż jest jednak praktycznie niemożliwy samodzielnie, a wykonany przez profesjonalistę może być dużo większym wydatkiem niż samo urządzenie.


Czy warto inwestować w kamery samochodowe i rejestratory? Niezależnie od tego, w jakich celach chcesz wykorzystać urządzenie - ma ono tak wiele zalet, że jest to zdecydowanie trafiona inwestycja, która prędzej czy później przyniesie zwrot zainwestowanej gotówki.