Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 października 2018

Napadł na właściciela kantoru i ukradł 100 tys. zł. Został zatrzymany

Policjanci z wydziału prewencji tyskiej komendy zatrzymali 33-latka, który napadł na właściciela kantoru i ukradł mu pieniądze. Pomimo tego, że sprawca uciekł bezpośrednio po zdarzeniu, dzięki współpracy ze świadkami szybko trafił w ręce mundurowych. Skoordynowane działania doprowadziły ostatecznie do zatrzymania napastnika i odzyskania około 100 tys. zł w różnych walutach. Zatrzymanemu grozi nawet 12 lat więzienia.

Napadł na właściciela kantoru i ukradł pieniądze. Został zatrzymany · fot.


Do zdarzenia doszło we wtorek około 8.30 na ul. Bohaterów Warszawy w Tychach. Dyżurny tyskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego doszło na klatce schodowej. Sprawca dotkliwie pobił i oblał gorącą substancją właściciela kantoru, któremu skradł torbę z gotówką. 57-letni pokrzywdzony z poparzoną twarzą i klatką piersiową oraz obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala, a policjanci ruszyli na poszukiwania sprawcy.

Rysopis sprawcy oraz informacje od świadków zdarzenia przyczyniły się do schwytania napastnika, który nie zdążył nacieszyć się skradzionym łupem. Na rękach mężczyzny szybko pojawiły się policyjne kajdanki. Mundurowi zabezpieczyli przy nim kwotę około 100 tys. zł w różnych walutach oraz nóż kuchenny i zakrętkę z termosu, z którego najprawdopodobniej wylał na pokrzywdzonego gorącą substancję. Zatrzymany to 33-letni tyszanin, który już wielokrotnie był notowany za przestępstwa przeciwko życiu i mieniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 12 lat więzienia, ale o tym zdecyduje teraz sąd.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA