Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 października 2018

Decydujesz, pomagamy - 1.125,000 zł na realizację społecznych projektów

Już po raz piąty sieć sklepów Tesco wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. Aktywni mieszkańcy mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizację projektu społecznego w ramach V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. W puli nagród jest łącznie aż 1.125,000 zł.

Od 2016 roku Tesco Polska, przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, wspiera aktywnych mieszkańców, instytucje i organizacje pozarządowe realizując program „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu dwóch lat trwania programu lokalni działacze zrealizowali 815 projektów społecznych, które wpłynęły na modernizację ich okolicy.

Podczas IV edycji w województwie śląskim wsparcie otrzymało 48 inicjatyw społecznych, które zdobyte środki na łączną sumę 144.000 zł mogły przeznaczyć na zmianę najbliższego otoczenia.

Na potrzeby programu Polska została podzielona na mikroregiony, w obrębie których organizacje będą rywalizować o dofinansowanie swoich działań. W każdym z nich wsparcie finansowe otrzymają aż trzy inicjatywy społeczne. Pomysł na lokalne działania można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy do 18 listopada.

- Aktywni mieszkańcy są naszym motorem do działań, a nasza motywacja rośnie widząc tak pozytywny odbiór programu. Jako zespół Tesco jesteśmy dumni, że Polacy z tak ogromnym zaangażowaniem włączają się w działania, które korzystnie wpływają na ich najbliższe otoczenie. Wierzymy, że nawet najmniejszy gest ma wielkie znaczenie, dlatego ponownie nagrodzimy nie jeden, a trzy projekty społeczne w każdym regionie - mówi Daria Kulińska, Dyrektor ds. Komunikacji Tesco.

Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Grantowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. O tym, jakie dofinansowanie otrzyma każda z inicjatyw, zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco na jedną z najlepszych inicjatyw w danym mikroregionie.
Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA