Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 października 2018
  • 14 października 2018

Koncerty Magdaleńskie - Andrzej Chorosiński i Michał Chorosiński

Za nami:

Przed nami kolejna odsłona Koncertów Magdaleńskich odbywających się w Tychach pod patronatem ks. Proboszcza Janusza Lasoka z parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Tychach.

koncerty magdaleńskie


Tym razem, 14 października o 17.00 Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na koncert organowy w wykonaniu Andrzeja Chorosińskiego z dopełnieniem w postaci recytacji Michała Chorosińskiego.

W programie koncertu znajdą się kompozycje J.S. Bacha i A. Vivaldiego („Koncert a moll” BWV 593) , M. Surzyńskiego („Elegia”, Improwizacje na temat „Święty Boże”), A. Guilmant (“Lamentatio”) i F. Chopina (Nokturn Es dur Op. 9, nr 2) w wykonaniu polskiego organisty i improwizatora, profesora zwyczajnego i byłego rektora Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie oraz doktora honoris causa koreańskiego Keimyung Chopin University. Część recytatorską spotkania w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach (ul. Damrota 62) wypełnią Mickiewiczowski „Powrót Taty”, „Smutno mi Boże” J. Słowackiego i „Epos - nasza” C.K. Norwida, a przez ucztę słowno-muzyczną poprowadzi nas Marek Piechniczek.

Wstęp wolny.

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA