Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 września 2018
  • 30 września 2018

Odkrywaj Tychy z nieMAPĄ! Ilustrowany przewodnik już wydany!

Niemapa to wyjątkowo zaprojektowana seria ilustrowanych przewodników po mieście. Dziś światło dzienne ujrzała nieMAPA Tychy!

Konferencja prezentująca nieMAPĘ Tychów - 27.09.2018 · fot.


- NIEMAPA TYCHY to ilustrowany przewodnik po mieście przeznaczony dla mieszkańców i przez nich tworzony. Odkrywanie ciekawostek na rodzinnych spacerach, nieoczywiste miejsca, miejskie zakamarki, kreatywne wyzwania, a przede wszystkim piękne ilustracje - to specjalność serii NIEMAPA - mówi Małgosia Żmijska, pomysłodawczyni projektu.

Przewodnik zachęca do tworzenia katalogu rzeźb w przestrzeni miejskiej, pyta o ulubiony plac czy zwraca uwagę na ciekawe budownictwo sakralne lub mozaiki. Rowerzystom przypomina o ciekawych szlakach i pumptracku a miłośnicy hokeja znajdą infografikę związaną ze strojem hokeistów. Rodzinne spacery to dobra okazja do tego, żeby pokazywać dzieciakom historię Tychów i łączyć ją z rodzinnymi opowieściami - NIEMAPA pokazuje jak zacząć tworzenie rodzinno-miejskiego albumu pełnego wspomnień i ciekawostek.

- Burzliwa historia Tychów spowodowała, że to miasto bardzo wyjątkowe. Tyszanie, z którymi pracowałyśmy nad przewodnikiem dostrzegają tę niezwykłość i mamy nadzieję, że udało nam się pokazać miasto w sposób zachęcający do odkrywania go na nowo - mówi Joanna Studzińska z Mamy Projekt.

nieMAPA Tychy · fot.


Iwona Ciepał z Urzędu Miasta dodaje: - Zaprosiliśmy NIEMAPĘ, bo pozwala przedstawić miasto w nowej perspektywie i dostrzec to, czego czasami już nie zauważamy w codziennych wędrówkach utartymi szlakami.

Poręczny format i specjalny papier a także kolorowe ilustracje studia “Ładne Halo” zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania, a dołączona do wydawnictwa pocztówka zachęca do wysyłania pozdrowień z Tychów.

Wydawnictwo zostało wydrukowane w ponad 10.000 egzemplarzy i będzie rozdawane bezpłatnie. Niemapa będzie dostępna w siedzibie głównej MBP Tychy w Mediatece oraz rozdawana podczas miejskich wydarzeń rodzinnych.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA