Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 września 2018

DK-1: dwudniowe zawężenia na estakadzie

Za nami:

13 i 14 września na estakadzie przebiegającej nad skrzyżowaniem al. Niepodległości z ul. Beskidzką będą występowały miejscowe zawężenia jezdni. Prace te spowodowane są koniecznością przeprowadzenia badań, bowiem obiekt ten podlega systematycznemu monitoringowi.

estakada, dk1
fot.


Przypomnijmy, że budowę estakady zakończono we wrześniu 2014 r., a wykonane prace objęte są 5-letnim okresem gwarancyjnym. W okresie gwarancji stwierdzono deformację nawierzchni w rejonie nasypów wiaduktu oraz zgłoszono do wykonawcy robót wadę materiałową związaną z utratą właściwości fizyko-chemicznych rdzenia nasypu. Z tych powodów wykonawca na własny koszt prowadzi bieżący monitoring obiektu, wykonuje cyklicznie badania oraz doraźne naprawy w celu zapewnienia właściwego bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dziś już wiadomo, że niekorzystne zjawiska ustały po stronie południowej. Badania prowadzone obecnie pozwolą ocenić czy stało się tak także w części północnej. Jeśli wyniki będą prawidłowe, planowo w przyszłym roku będzie można rozpocząć naprawę obiektu.

BM / tychy.info, źródło: MZUiM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA