Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 września 2018
  • 16 września 2018

Andromedon IV, czyli Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych

Za nami:

W czwartek, 13 września rusza IV edycja Andromedonu, czyli Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych.

Na rozgrzewkę odbędą się dwa spektakle familijne, które zaprezentowane zostaną w przestrzeniach udostępnionych przez współorganizatora, galerię handlową Gemini Park Tychy. Festiwal otworzy Teatr Barnaby z Gdańska. Ten lalkowy teatr występujący na wszystkich festiwalach o profilu adresowanym do dzieci w Polsce, goszcząc po raz pierwszy w Tychach zaprezentuje dwa spektakle:
  • czwartek, 13 września o godzinie 12.00 i 17.00 "Calineczka"
  • piątek, 14 września o godzinie 12.00 i 17.00 "Rycerz bez konia"

Na powyższe spektakle organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi.

W piątek wieczorem natomiast oficjalne rozpoczęcie festiwalu monodramem "3xTak Rudnicki" Wojtka Kowalskiego. Ta humorystyczna, gorzka refleksja o Polsce i Polakach powstała na bazie trzech książek Janusza Rudnickiego: „3xTak”, „Męka Kartoflana” i „Śmierć czeskiego psa” . Od swojej premiery w kwietniu 2015 roku spektakl ten był prezentowany i nagradzany na niemal wszystkich festiwalach i przeglądach teatrów alternatywnych w kraju. Na "3xTak Rudnicki." zapraszamy w piątek o godzinie 20.00 do Pasażu Kultury Andromeda. Wstęp 10 zł.

Dzień drugi festiwalu zaczyna gospodarz. Teatr HoM zaprasza do centrum handlowego Gemini Park w Tychach na godzinę 15 na spektakl "Monsieur Charlie". Następnie w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda, o godzinie 17.00 Teatr Biały z Olsztyna zaprezentuje autorską adaptację kultowej powieści Margaret Atwood "Opowieści Podręcznej". Spektakl "Kołyska do wynajęcia", adresowany jest dla widza powyżej 16 lat. Bilet wstępu 10 zł. W tej samej przestrzeni, o godzinie 19.00 - "White Room" legendarnej grupy Suka Off z Katowic. Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych! Bilet wstępu 30 zł.Na zakończenie drugiego dnia festiwalu, na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach zaprezentowane zostanie jedno z najważniejszych, najbardziej przejmujących i znanych na świecie polskich przedstawień ulicznych. Inspiracją do jego powstania były nasilające się konflikty etniczne, wybuchy nacjonalizmu i wojna w Bośni. Podczas pracy nad spektaklem członkowie zespołu spotkali się z uchodźcami z byłej Jugosławii. Ich relacje przyczyniły się do powstania uniwersalnych metafor opisujących los wygnańców. Teatr Biuro Podróży i „CARMEN FUNEBRE”.

Dzień trzeci festiwalu rozpocznie się na Placu Baczyńskiego spektaklem adresowanym do widza w każdym wieku. Teatr "OtoTo" założony został przez Mateusza Kowalskiego, wychowanka tyskiego teatru "Migreska". Aktualnie Mateusz jest aktorem Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu. "Jak wytresować Dinożarła" będzie można zobaczyć o godzinie 15.00. O 17.00 w holu Pasażu Kultury Andromeda - "Procesy" Teatru Usta Usta Republika. Ten inspirowany "Procesem" Franca Kafki spektakl nabiera w naszej aktualnej rzeczywistość wyjątkowo złowróżbnej wymowy. Wstęp wolny.

Ostatnia prezentacja salowa festiwalu to "Künstlerspiele. Sceny z Wielkiej Wojny" Teatru A Part z Katowic. Spektakl adresowany jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Wstęp: bilet 20 zł.

Na zakończenie drugi spektakl gospodarza festiwalu - "Golem Godula" Teatru HoM. Historia Karola Goduli, dziewiętnastowiecznego przemysłowca zwanego Diabłem z Rudy, w steam-punkowym sztafażu zostanie pokazana o godzinie 21.00 na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach.

Cena karnetu na wszystkie spektakle biletowane festiwalu 50 zł. Rezerwacje: teatrhom@gmail.com lub telefonicznie: 506-038-080. Sprzedaż biletów przed spektaklami za odliczoną gotówką. Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych oraz przez Gemini Park Tychy.


Andromedon IV, czyli Tyski Festiwal Teatrów Niezal

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA